Connect with us

Spravodajstvo

ISDE 2009 – 5. súťažný deň – Slovakia Junior Trophy team na 10. mieste

Publikovaný

on

Včera sa v dejisku 84. ročníka medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže odjazdil 5. súťažný deň. Slovenský juniorský trophy team je v priebežnom poradí na 10. mieste. V stredu sa im síce podarilo dostal pred tím ČR, ktorý bol po štyroch dňoch pred nimi, avšak tím Argentíny sa vynikajúcim výkonom posunul na 9. priečku a tak naša štvorica Kapajčík, Hostinský, Giertl a Ševela zostáva pred záverečným motokrosovým šiestym dňom na 10. mieste. Pevne veríme, že sa chlapcom podarí dotiahnuť na Argentínu, ktorá má náskok len 4 sekundy.
"Chlapci majú toho po piatich dňoch dosť. Je vidieť, že šesťdňová je niečo iné ako dvojdňové ME alebo MS. Je cítiť únava celého tela a hlavne v tak horúcich a prašných podmienkach, ale zajtra sa budeme snažiť zabojovať a posunúť sa vyššie," povedal telefonicky manažér tímu Jaroslav Katriňák.

V svetovej súťaži klubových teamov došlo tiež k zmene. naďalej suverénne vedie český Haruda Team Race Sedlčany v zložení Kadleček, Žerava, Čadek, ale na druhé miesto postúpil ďalší český tím Motoklub Jiřetín-nejlepvnejsipneu.cz, ktorý štartuje v zložení: Vít Kuklík, Zaremba, Kučírek. Na tretie miesto sa dostal Team Ostra junior zo Švédska. Slovenské tímy Magic Liptov Slovakia team a Haviar KTM team Slovakia sa po reštarte dvojice jazdcov – Svitko a Dozsa v druhom dni nevzdali a svojimi výkonmi sa každý deň posúvajú vyššie a vyššie. Po 5. dni je Magic Liptov Slovakia team (Novosád, Králik, Dozsa) na 22. mieste a v tesnom závese na 23. mieste je Haviar KTM team Slovakia (Svitko, Bohuslav, Haviar). Tretí slovenský tím Fly racing Slovakia team v zložení Vozák, Zaťko, Šipikal je po piatom dni na 41. mieste z 91 štartujúcich tímov.

Priebežné poradie po 5. dni:

Svetová trofej národov: 1. Francúzsko, 2.Taliansko, 3. Austrália, 4. Fínsko, 5. Portugalsko, 6. Švédsko, 7. USA, 8. Veľká Británia, 9. Holandsko, 10. Poľsko, 11. Nemecko, 12. Švajčiarsko, 13. Mexiko, 14. Belgicko, 15. Kanada, 16. Španielsko

Svetová juniorská trofej: 1. Španielsko, 2. Francúzsko, 3. USA, 4. Taliansko, 5. Švédsko, 6. Portugalsko, 7. Austrália, 8. Nemecko, 9. Argentína, 10. Slovensko, 11. ČR, 12. Mexiko, 13. Veľká Británia, 14. Belgicko, 15. Fínsko

Svetová súťaž ženských trophy tímov: 1. Francúzsko, 2. Švédsko, 3. Austrália, 4. USA, 5. Fínsko

ISDE 2009 – 5. súťažný deň – Slovakia Junior Trophy team na 10. mieste

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri