Connect with us

Spravodajstvo

ISDE 2016 odštartovaná – všetci naši jazdci v cieli 1. dňa

Publikovaný

on

V utorok 11. 10. 2016 bol v španielskej Navare odštartovaný 91. ročník ISDE 2016. Pod jasnou oblohou, ale v chladných podmienkach sa o 8,15 hod. prví jazdci z viac než päťsto štartujúcich postavilo na štart prvého súťažného dňa. Na štart veľmi prašnej prvej etapy ISDE 2016 sa postavila i dvojica našich dievčat Katarína Juríčková a Karin Hostinská štartujúcich v súťaži „World women tropyh team“ a šesť jazdcov v dvoch klubových tímov SMF.  

Austrálčan Lachlan Stanford, Manuel Moni z Talianska a Tilman Raus z Nemecka mali tú česť byť prvými jazdcami na štarte. V utorok jazdci absolvovali etapu s dĺžkou niečo cez 300 km s veľmi suchými a prašnými 6-timi testami.  

Podľa telefonickej informácie od Jána Rumpliho, managéra BMT Gottbros teamu je všetkých 8 jazdcov SMF, po malých problémoch dievčat na štarte, úspešne v cieli. Etapa bola veľmi prašná a všetci sa tešia sa ohlásený zajtrajší dážď.   Po prvom súťažnom dni je medzi ženami Katarína Juríčková na 16. mieste a Karin Hostinská na 19. mieste.Vedie Tayla Jones z Austrálie. Austrálsky tím je i napriek problémom jednej z favoritiek Jessici Gardiner na vedúcom mieste pred druhými Španielkami a tretími Nemkami.  

V klubovej súťaži sú je po prvom dni BMT Gottbros team zo 123 klubových tímov na 13. mieste, Husqvarna Gottbross team figurujú na 55. mieste. Vedúcim klubovým tímom je po včerajšku španielský RFME team 1. Z našich jazdcov sa najlepšie z nástrahami trate 1. dňa popasoval Thomas Hostinský, ktorý zo 177 klasifikovaných jazdcov v triede C2 je na 7. mieste. Radek Bohulav je v tej istej triede na 17. mieste a Martin Gottvald v triede C1 na 24. mieste. Kompletné výsledky 1.súťažného dňa nájdete na nižšie uvedenom odkaze.  

V hlavnej súťaži trophy teamov je na vedúcom mieste tím USA pred Talianskom a Veľkou Britániou. Medzi juniormi vedú Švédi pred Talianskom a domácimi Španielmi.  

Druhý deň jazdcov čaká rovnako 300 km dlhá etapa so šiestimi špeciál testami, avšak všetci už čakajú na vytúžený dážď, ktorý by aspoň trošku zmiernil vysokú prašnosť na trati.  

 Výsledky priebehu jednotlivých súťažných dní a testov môžte sledovať na stránke: http://fim-isde.alkamelsystems.com/  

Tlačová správa SMF

Naše dievčatá Karin Hostionska a Katarína Juríčková majú úspešne za sebou prvú etapu

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri