ISDE 2017 – Francúzi dominovali, slovenský ženský tím komplet v cieli!

Vo Francúzskom Brivé včera záverečným motokrosom skončil 92.ročník medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE 2017. Po prvý krát v histórii SMF je v cieli i kompletný slovenský „women team“ v zložení Katarína Juríčková, Karin Hostinská a Gabriela Čipková, ktorý obsadil vo svetovej súťaži žien 8. miesto. Víťazom hlavnej súťaže trophy teamov i súťaže juniorských trophy teamom sa stali jazdci domáceho Francúzska. Ženská trofej skončila opäť v rukách Austrálčaniek.

Francúzsky tím v zložení Jeremy Tarroux, Loic Larrieu, Christophe Charlier a Christophe Nambotin zvíťazil šesť minút pred druhou Austráliou a tretím Fínskom . Za víťazným juniorským tímom Francúzska skončilo Taliansko a tretí boli juniori z USA. Veľkú smolu v WTT mal čský trophy team, ktorý bol po štyroch súťažných dňoch na 7. mieste, avšak v piatok mal Patrik Markvart veľmi škaredý pád a súťaž sa pre neho skončila. Český tím do záverečného motokrosu nastúpil len v trojici a v konečnom poradí WTT obsadil až 13.miesto.

Za víťazným favorizovaným triom z Austrálie skončili dievčatá z USA a tretie sú Francúzsky .Naše dievčatá zvládni nástrahy jednotlivých súťažných dní i keď to neraz nebolo ľahké, trate boli náročné a hlavne prvé tri dni boli i vysoké horúčavy. Napriek tomu Katka, Karin a Gabika za podpory členov doprovodného tímu absolvovali všetkých šesť dní došli do cieľa tohto fyzicky i technicky náročného motocyklového podujatia, ktoré sa neraz nazýva i motocyklovou olympiádou. GRATULUJEME!

V klubovej súťaži v konkurencii 167 štartujúcich tímov zvíťazil tím Italy pred druhým tímom MCC WALES/WELSH MCC a tretím tímom SRT Offroad. V tejto súťaži jazdili dva tímy s licenciami SMF a to Motoklub Chrastava, ktorý v zložení Milan Kubík, Miroslav Skaloud, Marek Votoček obsadil 25. miesto a Enduro Prostějov Gottbros team v zložení Martin Gottvald, Petr Borkovec a Patrik Novák skončil na 53. mieste.