Connect with us

Spravodajstvo

Jazdy KTM na Erzberg Rodeo

Publikovaný

on

Vďaka zastúpeniu KTM na Slovensku sme mali príležitosť vyskúšať si motocykle KTM, priamo v kameňolome počas víkendových pretekov Erzberg rodeo. Motocykle sa nešetrili a skúšali čo dokážu v náročných podmienkach. Množstvo „skoro“ kolmých výjazdov, prudké kamenné zjazdy, uzučké lesné cestičky a veľa rozbahnených ciest. Celý deň predtým výdatne pršalo a vytvorilo aj niekoľko brodov. K dispozícii bolo zopár EXC 450-tok, 300-vka a to všetko každému dostupné. Práve KTM prenajímalo motocykle na jazdy, ktoré si inde nemáte možnosť zajazdiť.
Hneď na začiatku sme sa rozdelili do dvoch skupín podla jazdeckých skúseností. Tím najskúsenejším vytváral cestu známy jazdec Giovanni Sala, ktorý jazdcom aj radil, kde robia chyby. Druhá skupina jazdila za sprievodcom, ktorý jazdcov tiež nešetril a hneď ako prvé sme začínali výjazdom na 25 metrový svah. V areály Erzbergu sú skoro všetky druhy terénu a väčšinu z nich sme aj vyskúšali. Špecialitou sú ale veľké kopce, ktoré nie každí zvládol, a podaktorí ukázali nechcene aj backflip a motorku poslali na kopec rýchlejšie ako samého seba.
Zábavy v sedle KTM sme užili naplno a ešte ťažšie sa nám s nimi lúčilo. Škoda, že nie je aj na Slovensku nie sú podobné akcie.

Autor: Bajker

Jazdy KTM na Erzberg Rodeo

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri