Connect with us

Spravodajstvo

KTM 1190 Adventure – Univerzálny dobrodruh s doplnkami Touratech

Publikovaný

on

Rakúsky výrobca priniesol do roku 2013 úplne nový model turistického motocykla 1190 Adventure. Tí čo čakali radikálny stroj schopný zvládnuť bez úprav akúkoľvek rely súťaž ostali možno trochu sklamaní, naopak adventure mototuristi sa dočkali príjemného motocykla, ktorý v sebe skrýva mnoho tvári.

Pohodlie turistu a charizma športovca
KTM 1190 Adventure je motorka prešpikovaná elektronikou takpovediac od podlahy. Elektronicky nastaviteľný podvozok, kontrola trakcie s náklonovým čidlom, voliteľné palivové mapy a množstvo ďalšej výbavy, nájdete na tejto motorke už v základe. 150 koní je teda pod drobnohľadom elektroniky a v spojení s príjemne vyladeným chodom motora dovoľuje užívať si ničím nerušenú mototuristiku.
Adventure od KTM však v sebe skrýva aj tie povestné „Ready to Race“ gény. Len treba povoliť uzdu všetkým rakúskym žrebcom a KTM sa postará aj o zvýšenú hladinu adrenalínu v jazdcovom tele. Šikovne však spája pohodlie turistu s charizmou športového motocykla. Vychutnať si alpské, či iné, poriadne zakrútené asfaltky, je možné hneď v dvoch režimoch. Buď to pekne pohodlne alebo krásne zostra až po hranu pneumatík. Všetko záleží len a len na jazdcovi.

Touratech ponúka vylepšenia
No na každej sériovej motorke je čo vylepšovať. Hneď prvé testy novinky naznačili, že použité sedadlá budú vyhovovať skôr športovejšie založeným jazdcom. Touratech preto vyvinul komfortné sedadlá, ktoré prinesú jazdcovi vždy príjemný pocit z cestovania. Aj dlhé presuny majú byť poteším a nie trápením. Touratech sa naviac zameral aj na úpravu kokpitu. KTM 1190 Adventure totiž neponúka žiadnu dobrú možnosť kde uchytiť rôzne zariadenia ako napríklad mobil či GPS navigáciu. Tento problém rieši Touratech pomocou hrazdičky umiestnenej na riadidlách a adaptérom pre montáž GPS navigácie nad prístrojový panel tak, aby nezavadzala pohľadu vpred.
Adventure motocykel ale musí zvládať aj jazdu v teréne. KTM 1190 Adventure tejto výzve čelí takmer dokonale. Inteligentný systém ABS, s režimom off-road, zabezpečuje v kombinácii s radiálne montovanými brzdovými strmeňmi Brembo, doslova dokonalú činnosť brzdového systému. Podvozok sa firme White Power taktiež vydaril, no horšie je to s inými vlastnosťami motocykla.
Slabá ochrana motora je už na pohľad evidentným mínusom KTM 1190 Adventure. Poriadny, pevný hliníkový chránič motora s plastovými lyžinami, ktorý vyvinul Touratech, poskytuje srdcu KTM-ky ochranu akú si skutočne zaslúži. Ďalšiu kritiku si odniesol zlý postoj pri jazdení v stúpačkách. Aj tento problém rieši Touratech požitím zvyšovačov riadidiel. Zdanlivá drobnosť mení nepríjemne sklonený postoj v pohodlné státie v stúpačkách.
Mnoho nepríjemností a zbytočných finančných strát riešia ďalšie, menšie či väčšie, produkty Touratech chrániace časti KTM 1190 Adventure. Svetlo s LED denným svietením, ktoré ovláda svetelný senzor je doslova ako terč v prednej časti motocykla. Jeho poškodeniu ľahko zabráni odnímateľná mriežka Touratech dostupná hneď v dvoch farebných prevedeniach, ako inak čiernom a oranžovom. Touratech tak neponúka iba hrubú mechanickú ochranu, ale dovolí každému doladiť si motocykel podľa seba.

Špičková sada kufrov
Pri úpravách cestovných adventure motocyklov Touratech myslí hlavne na spoľahlivý transport batožiny. KTM 1190 Adventure z dielní Touratech preto dostáva to najlepšie, hliníkové kufre Zega Pro. Touratech vyvinul aj sadu vakov a tašiek presne pre KTM 1190 Adventure. Veľké, vode odolné, tankavaky s otvormi pre káble, ktorými pohodlne nabijete odložený mobil či kameru, dokonale poslúžia svojmu účelu na dlhých cestách, zatiaľ čo tie menšie jazdec využije pri bežnom jazdení po okolí.

Tlačová správa Touratech

KTM 1190 Adventure – Univerzálny dobrodruh s doplnkami Touratech

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri