Connect with us

Spravodajstvo

Kto sa stane majstrom Slovenska v motokrose? Dozvieme sa v Šenkviciach 3. 9. 2017

Publikovaný

on

Už len posledné finálové podujatie v Šenkviciach nás delí od konca majstrovskej motokrosovej sezóny 2017. O posledné body do MX OPEN sa bude bojovať v prvú septembrovú nedeľu, 3. 9. 2017. Majstri Slovenska v jednotlivých juniorských a seniorských triedach sa budú môcť tešiť na poctu a majstrovský pohár SMF (Slovenská motocyklová federácia), tí najlepší štartéri sezóny zasa na FOX Holeshot vecné ceny. Kto teda má šancu na zisk spomínaného?  


FOX holeshot prémia 

Počas celej sezóny si promotér ESX média poctivo značil najlepších štartérov, odmeňovať sa budú kategórie MX OPEN a MX2 cenami od 711 Shop Zone, distribútora značky FOX na Slovensku. Najviac holeshotov v MX2, celkovo tri, má na konte Richard Šikyňa, dva má Denis Poláš a po jednom majú Tomáš Kohút, Patrik Liška a Milan Špičák. Napínavejšia situácia je v MX OPEN, kde rovnaký počet, dva holeshoty, majú traja pretekári, a to Martin Žerava, Marek Sukup a Bence Szvoboda. V Šenkviciach sa rozdelia v každej kategórii ešte po dva holeshoty a ich zisk rozhodne o FOX holeshot majstrovi.  


MX OPEN – Tomáš Šimko, vážny ašpirant na zisk titulu 

Za víťazstvo v jednej finálovej jazde je 25 bodov, z jedného podujatia si tak jazdec môže odniesť maximálne 50. Druhé miesto je za 22, tretie za 20, štvrté za 18 a piate za 16 bodov. Za dobré počínanie počas sezóny má najviac bodov Tomáš Šimko, až 172. Druhým v poradí je v tabuľke priebežného hodnotenia sezóny Marek Sukup so 144 bodmi a 128 má na konte Václav Kovář. Do hry o zisk titulu by to bodovo už nestačilo priebežne štvrtému Filipovi Neugebauerovi, ktorý so 100 bodmi ale stále môže zabojovať o vicemajstra.  


MX2 – Richard Šikyňa má k majstrovi Slovenska najbližšie 

Ani v MX2-kách sa nedá povedať, že keby sa udialo hocičo, Rišo Šikyňa by bol majstrom. Má síce najviac, celkovo 170 bodov, ale hra sa stále ešte môže zvrtnúť v prospech druhého Patrika Lišku, ktorý má 149 bodov, alebo v prospech Denisa Poláša so 133 bodmi. Väčšou pravdepodobnosť ale je, že súboje sa budú zvádzať najmä o vicemajstrovský titul, pretože okrem spomínaných dvoch, Lišku a Poláša, je bodovo v dobrej situácii aj Šimon Jošt, ktorý je len 5 bodov za Polášom.  


Čaká juniorská MX2-ka na Jozefa Poslucha? 

Juniorská MX2-ka do 21 rokov v tejto sezóne leží pri nohách Jozefovi Posluchovi, ktorý nepozná nič iné ako víťazstvo. Zatiaľ vyhral každú finálovú jazdu, a ak sa tento scenár zopakuje aj v Šenkviciach, bude mať vydláždenú cestu k titulu. Posluch (200 bodov) má 30 bodový náskok pred druhým Jaroslavom Antaličom (170 bodov). Antalič je zároveň jediným jazdcom, ktorý by ho teoreticky mohol o titul pripraviť. Priebežne tretí, Jaroslav Dubóczi (142 b.) sa iste bude chcieť postarať o to, aby mu neušlo tretie miesto absolútne, pretože jeho a štvrtého Christofera Mudraninca (132 b.) delí len 10 bodov.  


Zranený Struk alebo odhodlaný Švidra? To je rébus v kategórii MX2 Junior 125 

Ešte pred podujatím MX OPEN v Mníšku nad Hnilcom si vážne poranil šľachy na ruke jeden z horúcich kandidátov na titul, Samuel Struk. Sezónu začal skvelo, no zranenie urobilo svoje, a aj keď je Struk stále v priebežnom hodnotení na pozícii lídra (173 b.), bodovo sa na neho doťahuje druhý Erik Šivdra (156 b.) aj tretí Márk Harcsa (144 b.). V tejto kategórii bude v Šenkviciach ešte poriadne horúco a veľa bude závisieť od kondície a stavu zranenia Samuela Struka.    


Ivan Černý má našliapnuté na veteránskeho majstra Slovenska, Petr Dokoupil zasa na superveteránskeho   

Kategória pánov od 40 do 50 rokov (MX4) by v nedeľu mohla patriť Ivanovi Černému (188 b.). Černý nevyhral jazdy len vtedy, keď na podujatí zavítal Martin Žerava, čo sa stalo len dvakrát, v Gbeloch a vo Sverepci. Ak by sa náhodou Žerava (100 b.) v Šenkviciach objavil, o titul by Černého pripraviť nemohol, nakoľko mu chýbajú body za zvyšné dve podujatia. Ani prípadné odsunutie Černého na druhé miesto by mu nepoškodilo. Priebežne druhý Vladimír Preis má na konte 160 bodov a tretí, Róbert Flendrovský, má 140. U Superveteránov (MX4+), teda pánov po päťdesiatke, je situácia bodovo tesnejšia. Priebežne prvý je Petr Dokoupil (200 b.), za ním nasleduje Peter Pipich (176 b.), Anton Volek (154 b.). Zatiaľ nie je 100% rozhodnuté o majstrovi Slovenska ani v jednej kategórii, a preto bude podujatie MX OPEN v Šenkviciach divácky veľmi atraktívne. Veríme, že si ho nenecháte ujsť!  


• Viac info o seriály MX OPEN na www.mxopen.sk

• Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/  


Autor TS: Radka Kovaľ Mazáková

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri