Connect with us

Podujatia

ME speedway a novinka Flat track v Žarnovici už tento víkend

Publikovaný

on

Už o dva dni odštartuje na plochodrážnom štadióne v Žarnovici jedno z dvoch významných medzinárodných podujatí tohtoročnej plochodrážnej sezóny SMF. V sobotu 6. 7. 2013 sa uskutočnia Majstrovstvá Európy jednotlivcov – Challenge a na druhý deň v nedeľu 7. 7. 2013 bude majstrovský víkend pokračovať Svetovým pohárom vo Flat Tracku. Organizátorom uvedených podujatí je Speedway club Žarnovica.

Na sobotňajšom podujatí ME – Challenge sa predstaví 18 jazdcov (16 + 2 náhradníci) z desiatich krajín Európy, ktorí do Žarnovice postúpili zo semifinálových podujatí, ktoré sa uskutočnili v rakúskom Murecku, ukrajinskom Červenograde a maďarskom Debrecene. Medzi štartujúcimi nebude chýbať ani domáca hviezda Martin Vaculík, ktorý prvý rok štartuje celú sezónu v Grand Prix. Čo do počtu jazdcov bude mať v Žarnovici najsilnejšie zastúpenie Dánsko a Poľsko, keď sa do Challenge kvalifikovali až po traja reprezentanti týchto krajín, medzi ktorými nechýba ani mnohonásobný účastník GP Hans Andersen,
či bývalý účastník GP Sebastian Ulamek.

Štartová listina ME:

Poľsko: Sebastian Ulamek, Robert Miśkowiak, Grzegorz Zengota, Maciej Janowski (náhradník)
Rusko: Roman Považnyj, Grigorij Laguta
Lotyšsko: Kjastas Puodžuks, Maksim Bogdanovs
Ukrajina: Andrij Karpov
Česká republika: Zdeněk Simota
Nemecko: Tobias Busch, Christian Heffenbrock (náhradník)
Chorvátsko: Jurica Pavlic
Slovensko: Martin Vaculík
Švédsko: Peter Karlsson


Nedeľňajšie podujatie FIM svetového pohára Flat track je premiérovým podujatím uvedenej novej disciplíny na Slovensku. Flat track mohli slovenskí fanúšikovia vidieť ako exhibíciu počas prestávok cez Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v minulom roku. Ohlasy na túto disciplínu boli zmiešané, avšak aj napriek tomu sa Speedway club Žarnovica rozhodol zorganizovať toto nezvyčajné svetové podujatie. A čo to vlastne Flat track je ? Flat track je americká plochá dráha, ktorá vznikla v 20-tych rokoch minulého storočia. Z Ameriky sa táto motocyklová disciplína infiltrovala v 50-tych rokoch do Austrálie a na Nový Zéland. Do Európy sa dostala predovšetkým vďaka fanúšikom motocyklov Harley-Davidson až v polovici 90-tych rokov. Podujatia Flat track sa jazdia na rôzne dlhých tratiach, pričom tie najdlhšie majú dĺžku aj 4 km. V Európe sa jazdí na plochodrážnych štadiónoch, pričom motocykle konštrukčne vychádzajú buď z motocyklov supermoto a motokros, alebo sú postavené na základe cestných motocyklov.

Podujatie odštartuje v oba dni o 15.00 hod.

Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri