Connect with us

Spravodajstvo

Mitas oficiálnym partnerom podujatia Red Bull Romaniacs v Rumunsku

Publikovaný

on

Praha, 14. júla 2014 – Mitas je sponzorom jedenásteho ročníka pretekov Red Bull Romaniacs, ktorý sa koná od 15. do 19. júla v rumunskom meste Sibiu. V jednom z najťažších enduro pretekov na svete bude tento rok súťažiť celkom 350 jazdcov z 33 krajín. Mitas bude poskytovať servisné zázemie a predaj pneumatík po celú dobu konania tohto podujatia.  

 „Mitas je oficiálnym dodávateľom pneumatík pre Red Bull Romaniacs už druhýkrát v rade. Dokazujeme tým naše odhodlanie zúčastniť sa extrémnych enduro pretekov a podieľať sa na ich rozvoji. Dali sme si za cieľ neustále zdokonaľovať naše pneumatiky tak, aby ich vlastnosti ocenili rovnako špičkoví pretekári a zároveň aj bežní motocyklisti, „uviedla Ksenija Bitenc, riaditeľka Mitas Moto.  

 Mitas bude v rámci podujatia Red Bull Romaniacs sponzorsky podporovať troch špičkových jazdcov. Sú to Wade Young, Ben Hemingway a Lars Enöckl. Mitas ich vybaví špeciálnymi pneumatikami pre extrémne enduro, konkrétne EF-07 Super Light a C-19 Super.  

 „Plášte EF-07 majú najnovší typ dezénu pre športové enduro, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s poprednými enduro pretekármi. Tento dezén potom zaručuje optimálne jazdné vlastnosti v rozmanitých podmienkach,“ povedal Karel Šaňhel, produktový manažér motocyklových pneumatík Mitas. Plášte Mitas enduro FIM s dezénom EF-07 majú nové zloženie zmesi a penovú vložku. Do zmesi sa primiešali aramidové vlákna, ktoré zlepšujú odolnosť voči oderu a trhlinám dezénu.  

 Tlačová správa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri