Connect with us

Podujatia

MM SR na plochej dráhe v Žarnovici s hviezdnym obsadením

Publikovaný

on

Už o pár dní, v nedeľu 2. apríla 2017, sa na plochodrážnom štadióne v Žarnovici uskutočnia prvé tohtoročné preteky. O 15.00 hodine sa rozhoria boje o slovenského šampióna v medzinárodnej konkurencii MM SR. Fanúšikovia sa môžu tešiť na kvalitnú štartovnú listinu, v ktorej samozrejme nechýbajú všetci domáci pretekári na čele s Martinom Vaculíkom.  


Silná domáca účasť

Fanúšikov však môže tešiť na návrat pretekára Grand Prix Martina Vaculíka do bojov o titul medzinárodného majstra Slovenska. Na tomto šampionáte štartoval zatiaľ jediný krát a to pri ich obnovení v roku 2009. Vtedy mu víťazstvo vyfúkol pardubický Tomáš Suchánek. Spolu s ním budú farby Slovenska hájiť ešte Patrik Búri, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj a z pozície druhého náhradníka veterán Anton Wannasek.  


 Kvalitní jazdci spoza rieky Moravy

Druhé najpočetnejšie zastúpenie v pretekoch bude mať Česká republika. Spoza rieky Moravy pricestuje štvorica pretekárov. Vysoké ambície bude mať určite úradujúci vicemajster Európy Václav Milík, ktorý nahradil zraneného Matěja Kúsa z Prahy. Ďalšími reprezentantmi z krajiny českého leva sú Moraváci Martin Málek a Martin Gavenda, ktorí už tradične patria medzi favoritov skoro každých žarnovických pretekov. Miesto prvého náhradníka má rezervované pardubický Martin Mejtský. Lákadlom pre fanúšikov môže byť aj štart mladého talentu z Ruska, majstra v kategórii juniorov Romana Lachbauma. Určite bude zaujímavé sledovať jeho výkony a porovnávať ich s výkonmi žarnovických mladíkov a tak možno porovnať aj ruskú juniorskú elitu s našou. Maďarsko bude mať už tradične silné zastúpenie. Nebude to počtom, ale kvalitou. József Tabaka totiž patrí medzi najlepších maďarských pretekárov posledného desaťročia, čo potvrdil aj dvojicou maďarských titulov.  


Čo meno, to favorit na víťazstvo

To sa môže potvrdiť aj v prípade reprezentanta Poľska, ktorým nie je nikto iný ako Stanislaw Burza, ktorý sa môže pochváliť s mnohými úspechmi, medzi ktorými má miesto aj titul slovenského šampióna z roku 2015 a vlaňajšieho vicemajstra. Počas Medzinárodných majstrovstiev Slovenska ešte nad štadiónom nezaviala vlajka Lotyšska. Tentoraz sa to zmení vďaka mladému Jevgenijovi Kostigovsovi, ktorý je členom lotyšského národného tímu pre Svetový pohár družstiev. Predstavovať niekoľkonásobného šampióna Rumunska, no rodilého Bulhara Milena Maneva žarnovickému fanúšikovi ani netreba. Pretekár, ktorý sa vekom približuje k číslu 40, je ako zrejúce víno, čím starší, tým lepší. Nakoľko medzi organizátorským SC Žarnovica a klubom z ukrajinského Rivne bola vlani podpísaná zmluva o dlhodobej spolupráci, nasadenie pretekárov z Ukrajiny do Žarnovice majú na starosti práve činovníci z tohto klubu. Tí sa rozhodli poslať do Žarnovice práve Marka Levišina, ktorého si fanúšikovia môžu pamätať z posledných vlaňajších pretekov, kedy mal v dodatkovej jazde o víťazstvo s Michalom Tomkom pád a bol vylúčený.  

Nedeľňajší program v Žarnovici začína 15,00 hod. predstavením jazdcov, štart prvej rozjazdy je na programe o 15,00 hod.  


Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri