Connect with us

Spravodajstvo

Motocykle F.B MONDIAL… slovenský distribútor je TU!

Publikovaný

on

F.B  MONDIAL & KRAVEC s.r.o. – predstavujeme…
Hneď na úvod dovoľte, aby som vám v skratke predstavil spoločnosť Kravec, s.r.o, ktorej zakladateľa Michala Kraveca sme navštívili v novučičkej značkovej predajni vo Zvolene. Táto rodinná firma, ktorá je na slovenskom trhu  už od roku 2001, patrí medzi špičku predajcov poľnohospodárskej, záhradnej či komunálnej techniky. Podarilo sa im však preraziť aj v segmente ATV, SSV a UTV predajom renomovanej značky štvorkoliek a motoriek CF Moto. Dôvodom našej návštevy bola však horúca novinka na trhu motocyklov a to talianska značka F.B Mondial o ktorej sme sa chceli dozvedieť viac a to priamo od autorizovaného slovenského importéra pána Kraveca zo spoločnosti KRAVEC, s.r.o.

Foto

F.B  Mondial HISTÓRIA
Tieto motorečky atakujú rok 1936, kedy bratia Boselliovci položili základ značke, nasledovali tri „zlaté roky“ (1949-1951), kedy sa Mondial prezentoval ako pretekársky motocykel a už v roku 1957 bol veľmi prestížnym motoristickým náradím. Ako jedna z prvých značiek sa po vojne prezentovala 4-taktným motorom o objeme 125 ccm  a následné roky brali F.B Mondial-ky  jedno víťazstvo za druhým v seriáli pretekov Grand Prix. Vo svetových majstrovstvách Mondial získal niekoľko krát ocenenia za najlepšiu značku v triede 125 a 250 ccm.

F.B Mondial DNES
Významným rokom bol rok 2014, kedy sa započal vznik modelov HPS 125 a 300. Označenie HPS znamená Hipster, práve v období, keď hipsterom chce byť každý v Európe a stáva sa z tejto formy nie len svetový módny trend, ale aj životný štýl, ktorý sa odlišuje od štandartného konzumného života dnešnej spoločnosti. Modely zn. F.B Mondial naplno odrážajú tento trend a možno je zbytočné o tom len rozprávať, ak uvidíte motocykle naživo u nového importéra v srdci Slovenska pod Zvolenským zámkom, a prehovorí k vám „aura“ tohto štýlu, hneď sa do nich zamilujete. Okrem toho sa motorová a z časti i podvozková  technika využila i pre nadšencov endura a motardu a tak v ponuke značky Mondial nájdu svoje i priaznivci športovejších modelov Enduro a Motard a to vo vynikajúcich cenách.

Hovoríme so zakladateľom spoločnosti Michalom Kravecom:

Motomagazín: Od poľnotechniky k ATV, je blízko, ale k takým šperkom ako je taliansky
F.B Mondial, je zámer trošku vzdialenejší. Ako ste sa k tejto myšlienke rozšírenia o kategóriu
motoriek dostal?
 
Michal Kravec: „Nikdy by som si úprimne v začiatkoch nepomyslel, že sa dostanem od traktorov až k motorkám. Vždy som mal k jednej stope blízko a už ako 11 ročný som dral Simsona. Na trhu s farmárskou či komunálnou technikou máme za tie roky už stabilné postavenie, veľmi dobre sa nám podarilo rozbehnúť aj predaj pracovných štvorkoliek CF Moto, kde sme sa za štyri roky vypracovali na jedného z najväčších predajcov značky CF Moto na slovenskom trhu, ktoré poskytujú zákazníkom nie len formu zábavy, ale aj nenahraditeľného pomocníka pri práci okolo statku pri dome v lese, či na chate. A to nie len v lete, ale aj v zime.
Kto značku CF Moto pozná, vie, že vyrába taktiež veľmi kvalitné a atraktívne motocykle, ktoré ponúka so skvelými doplnkami (napr. kuframi SHAD) za viac ako priaznivú cenu. O tieto motorky bol tak extrémny záujem, že sa v momente vypredali, doslova „ako teplé rožky“.  Takže zastúpením značky F.B Mondial si tak trochu plním detský sen, keďže sledujem súbežne s ATV aj motorkárske trendy postrehol som, že o segment caffe racerov je čoraz väčší záujem. Nenapadlo ma to len tak cez noc, že idem doviesť nejaké motorky, prieskum trhu si robím už vyše dvoch rokov a práve s talianskou značkou F.B Mondial, ktorej príbeh a rodinné zázemie ma presvedčili natoľko, že vznikla z toho importérska spolupráca a prvé kusy už máme dovezené a homologizované na Slovensku“.  

Motomagazín: Aká je vaša vízia, zostanete pri importe a predaji tu vo Zvolene, alebo vytvoríte
pre Mondial predajnú sieť v SR. Čo servis a ND?

Michal Kravec: „Našou víziou je osloviť práve začínajúcich motorkárov, či mladých chalanov, ktorí si práve dorobili vodičák, nemajú veľký objem financií na drahú motorku, ktorá výkonovo ani hmotnostne nezodpovedá ich schopnostiam a môže im bez potrebnej praxe a postupnosti znepríjemniť hneď zo začiatku ich motorkársku kariéru. Práve v segmente motoriek s objemom 125 ccm je na trhu diera, ktorú by mal zaplniť práve Hipster 125 a byť pre začínajúcich motorkárov technicky, vizuálne či finančne, tou najlepšou voľbou. Vytvorenie dílerskej siete na SR je otázkou ďalších rokov, uvidíme ako sa značka udomácni na našom trhu a podľa toho budeme rozbiehať ďalšie spolupráce s predajcami. Kompletný servis ako aj ND na motorky F.B Mondial sú našou doménou, takže poskytneme naším zákazníkom 100% starostlivosť, tak aby si mohli užívať pohodové jazdenie a v prípade potreby nemali zo servisom motoriek žiadne starosti“.

Motomagazín: Teraz už viem, že španielske oblečenie Garibaldi, či prilby NZI, ktoré u vás
vidím sú natypovaným príslušenstvom, ktoré skvele k F.B Mondial sedí. Čo máte v ponuke
z týchto značiek?

Michal Kravec:  „Áno, máte pravdu. Oblečenie a prilby sme vyberali do našej ponuky tak, aby korelovalo zo štýlom motoriek a bolo nie len kvalitné, ale aj cenovo dostupné vzhľadom k cene motoriek. Túto rovnováhu sme našli práve u Španielskych značiek Garibaldi a NZI. Toto oblečenie a prilby sú už na prvý pohľad prepracované do najmenších detailov. Poskytnú jazdcovi nie len ochranu a komfort, ale určite sa stanú aj vaším štýlovým moto doplnkom. Ľudia sa budú za vami otáčať, nech už zastanete s Hipsterom a týmto retro oblečením pred ktoroukoľvek kaviarňou“.

Ďakujeme za informácie a vy si prezrite aktuálnu ponuku modelov.
Autor: Vlado Brniak

F.B Mondial HPS 300i ABS
Dokonalý klasický dizajn, ktorý nadväzuje na bohatú tradíciu značku F.B Mondial posúvajú tento scrambler na vrchol nielen vo svojej objemovej triede. Moderný jednovalec s objemom 250 ccm a výkonom 23 k dokáže dať jazde potrebnú dynamiku a v sedle sa môžete vydať aj na dlhšie výlety. Klasický dizajn dotiahnutý do posledného detailu je zárukou, že v sedle toho scramblera budete doslova neprehliadnuteľní.

Foto

Technické parametre:
Cena: 4 499 Eur
Motor: 249 ccm, 4 ventily, DOHC, jednovalec
Výkon: 23 k pri 9 000 ot./min., prevodovka: 6-st.
Rozmery (DxŠxV): 2 016 x 765 x 1 060 mm
Rázvor / výška sedla: 1 370 / 790 mm
Hmotnosť: 130 kg (suchá)
Objem pal. nádrže: 14 l
Pneu: vpredu: 100/90-18, vzadu: 130/70-17

F.B Mondial HPS 125i CBS
Dokonalá fúzia modernej techniky a klasického dizajnu. Jednoznačne jeden z najatraktívnejších scramblerov na trhu. Výborný podvozok v kombinácii s výkonným kvapalinou chladeným jednovalcom sú zárukou skvelých jazdných vlastností a  Hipster 125 vám sprostredkuje neopakovateľnú jazdu na klasickom stroji a zároveň ponúka spoľahlivosť a bezpečnosť modernej techniky.

Foto

Technické parametre:
Cena: 3 999 Eur
Motor: 124 ccm, 4 ventily, DOHC, jednovalec
Výkon: 15 k pri 9 750 ot./min., prevodovka: 6-st.
Rozmery (DxŠxV): 2 016 x 765 x 1 060 mm
Rázvor / výška sedla: 1 370 / 785 mm
Hmotnosť: 130 kg (suchá)
Objem pal. nádrže: 14 l
Pneu: vpredu: 100/90-18, vzadu: 130/70-17

F.B Mondial SMX 125i CBS Enduro
Stačí len nasadnúť a vyraziť, toto malé enduro  je priam stvorené na poriadne offroadové výlety. Vďaka výbornému podvozku a výkonnému jednovalcu sa nemusíte obávať ani náročnejšieho terénu, všetko zvládne bez najmenšieho zaváhania. Stále však zostáva veľmi priateľským motocyklom aj na bežné jazdenie a pre mladých a začínajúcich jazdcov ponúka  extra široký okruh využitia.

Foto

Technické parametre:
Cena: 3 999 Eur
Motor: 124 ccm, 4 ventily, DOHC, jednovalec
Výkon: 15 k pri 9 750 ot./min.
Krút. moment: 12,3 Nm pri 7 500 ot./min., prevodovka: 6-st.
Rozmery (DxŠxV): 2 083 x 814 x 1 195 mm
Rázvor / výška sedla: 1 443 mm / 946 mm
Hmotnosť: 122 kg (suchá)
Objem pal. nádrže: 14 l
Pneu: vpredu: 110/80-17, vzadu: 140/70-17

F.B Mondial SMX 125i Motard
Skvelá voľba do asfaltovej mestskej džungle. Kombinácia kvalitného podvozku  a výkonného motora je zárukou vynikajúcich jazdných vlastností a ľahkého ovládania, ktoré je do hustej mestskej premávky priam stvorené. Podvozok s prehľadom filtruje aj tie najväčšie cestné nerovnosti a ak je poblíž nejaký motokárový okruh, tak môžete bez obáv vyraziť a posúvať svoje jazdecké limity na maximum.

Foto

Technické parametre:
Cena: 3 999 Eur
Motor: 124 ccm, 4 ventily, DOHC, jednovalec
Výkon: 15 k pri 9 750 ot./min.
Krút. moment: 12,3 Nm pri 7 500 ot./min., prevodovka: 6-st.
Rozmery (DxŠxV): 2 171 x 814 x 1 255 mm
Rázvor / výška sedla: 1 443 mm / 890 mm
Hmotnosť: 122 kg (suchá)
Objem pal. nádrže: 14 l
Pneu: vpredu: 90/90-21, vzadu: 120/80-18

Kravec, s.r.o., Dobronivská cesta 8772, 960 01 Zvolen
MT: 0905 470 774 , e-mail:
kravec@kravec.sk
www.kravec.sk / www.mondial.sk

 

F.B MONDIAL… slovenský distribútor je TU!

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri