Connect with us

Archív časopisu Motomagazín

Motomagazín 12 / 2010

Publikovaný

on

• Reportáž: Výstava EICMA Miláno (02. – 07. 11. 2010)

Návrat veľkých hráčov
Milánska výstava EICMA má za sebou už svoj 68. ročník a tak ako tomu bolo pred mesiacom v Kolíne, tak aj Miláno bolo reálnym odrazom toho čo sa v motocyklovom priemysle momentálne deje. Ťažko hovoriť či Miláno ukázalo tú lepšiu tvár ako Kolín a aj napriek svetlým bodom je stále evidentné, že motocyklový priemysel sa stále ešte len vyrovnáva so súčasnou situáciou a návrat k číslam spred dvoch rokov je stále skôr snom ako reálnym cieľom.

(pokračovanie na stranách 10 – 17 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

•Test: Test Moto Guzzi Stelvio NTX 1200 8V

Na začiatku bolo Stelvio…
…nie, nie nebudem vám tu predstavovať vrchol v Talianskych Alpách ale motorku, ktorej výrobca sa rozhodol pomenovať ju práve po ňom. Či má ten názov aj hlbší význam si môže každý domyslieť sám, no pre mňa je táto sériovka určite tým „NAJ“ čo talianska MOTO GUZZI vo svojej ponuke má. Či už je to dané štandardnou výbavou, ktorá je dosť bohatá alebo možnosťami jej doplnenia originálnymi dielmi.
V tomto článku sa však nezameriam len na nové Stelvio NTX ale pokúsim sa ho porovnať s jeho predchodcom, klasickým Stelviom 1200 8V, ktoré je na svete už od roku 2007. Preto tu vedľa seba postavím modely z roku 2010 a 2008.

(pokračovanie na stranách 18 – 20 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

• Porovnávací test: Športovo-turistické pneumatiky

Svet univerzálnych pneumatík sa v roku 2010 rozrástol o tri novinky. Redakcia Bike sa rozhodla postaviť ich proti súčasnému štandardu v triede a zistiť či sa pomery zmenili.
Ak hľadáte vysoký kilometrový výkon, slušné jazdné vlastnosti na mokrom povrchu a občas sa stane, že zablúdite na nejaký okruhový deň, tak na trhu pribudli tri nové pneumatiky, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. Redakcia Bike zobrala troch nových kandidátov – Avon Storm 2 Ultra, Bridgestone BT-023 a Continetal Road Attack 2 na náš najdrsnejší testovací okruh a dali sme im poriadne zabrať. Zobrali sme si aj našu najobľúbenejšiu pneumatiku v tejto kategórii, Dunlop Roadsmart aby sme zistili čo sa zmenilo v roku 2010.

(pokračovanie na stranách 22 – 26 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

• Predstavenie: BMW K 1600 GT a K 1600 GTL

Nový štandard dynamiky a komfortu
Sezóna končí, počasie nám začína ukazovať svoju odvrátenú tvár a moto je uložená na zimu. Na stôl sa mi dostáva predstavenie novinky, lepšie povedané noviniek od BMW. Hneď po otvorení fotogalérie ma prechádza chuť na akékoľvek zimné radovánky. Po vzhliadnutí videa vo mne narastá nechuť pracovať a po kontrole rodinného rozpočtu (ak by to náhodou na tú ďalšiu sezónu vyšlo) sa vraciam nazad do reality. Poďme sa na tieto dve turistické novinky pozrieť z blízka.

(pokračovanie na stranách 30 – 31 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

Motomagazín č.: 12/2010 hľadajte v novinových stánkoch od 20. novembra.

MMA 12/2010_1

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri