Connect with us

Archív časopisu Motomagazín

Motomagazín 12 / 2010

Publikovaný

on

• Test: Honda CRF450R 2011

Späť na vrchole
Veľké štvortakty z dielne Hondy boli dlhé roky považované za štandard v triede motokrosových špeciálov a kombinácia vysokého a ľahko dávkovateľného výkonu spolu s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami sa pre široký okruh jazdcov rôznych výkonností stala tým pravým. Zmena však prišla v roku 2009 s predstavením novej generácie štvortaktnej 450-ky, ktorá bola orientovaná viac na rýchlych profíkov a všestrannosť išla trochu bokom. Modelový rok 2011 sa podrobil drobným úpravám, ktoré však boli cielené a smerujú presne do miest, ktoré boli tomuto motocyklu v minulosti vytýkané.

(pokračovanie na stranách 34 – 36 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

• Predstavenie:

Novinky na rok 2011

Už máte svoju vysnívanú motorku v garáži? Áno? A ste aj poriadne vybavení? Prilba, bunda, čižmy, nohavice, rukavice a zvyšok je? Ak nie, tu si môžete pozrieť niekoľko vybraných produktov a výrobcov pre vašu inšpiráciu.
Povyberali sme teda niekoľko zaujímavých a najčastejšie počutých značiek v našich končinách a v rýchlosti vám ich predstavíme, nech aj vy máte prehľad, čo sa v tomto segmente udialo. Samozrejme, výrobcov a ich noviniek bolo omnoho viac, ale chceli sme vám odkryť aspoň niečo. Všetky tieto značky predstavili svoj tovar na dvoch tohtoročných výstavách. Tou prvou bola Kolínska výstava Intermot a druhá, ešte horúca Milánska Eicma. Poďme sa ale teraz pozrieť, čo pre nás výrobcovia nachystali a na čo sa môžeme tešiť v novom roku.

(pokračovanie na stranách 40 – 41 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

• Bikes & Girls:

Niektorá to rada veľké

Sú chvíle v živote ženy, kedy si musí priznať, že skromnosť, praktičnosť, rozumnosť a opatrnosť sú síce vlastnosti hodné obdivu, ale aj tie musia ísť stranou. Pretože jednoducho a jednoznačne aspoň jedenkrát v živote nastane okamih, kedy na veľkosti záleží!!!

A tak si tu sedím, popíjam vínko, počítam úspory a premýšľam čím to je, že zanedbávam Bóbiku (GSX-R600) v garáži a tajne myslím na inú. Na svoju nastávajúcu – Ducati GL1000 Sport classic. Ach… prečo litrová motorka? Prečo, keď ešte ani zďaleka nevyužívam schopnosti motorky, ktorú mám teraz? Na túto filozoficky atraktívnu otázku nepoznám odpoveď. Neostáva nič iné, iba zavolať kamošky. A pretože k tak hlbokej a psychicky náročnej polemike je treba zaujať i zodpovedný postoj, treba sa poriadne pripraviť. Kupujeme teda ďalšie víno, zemiačky a pizzu Quatro formáči a odchádzame do pustiny poradiť sa s duchmi a uctiť si boha Termosku v nádeji, že nám zošle nielen odpoveď na naše otázky, ale aj pekné počasie a suché cesty bez lístia.

(pokračovanie na stranách 46 – 47 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

• Turistika

Bajkal – perla Sibíri

Stojím na odpočívadle v kopcoch nad Severobajkalskom a hľadím na tú obrovskú masu vody. Bajkal je tým najväčším „rybníkom“, aký som kedy videl. Južným smerom nedohliadnem konca, na východ sa priamo z Bajkalu zdvíhajú dvojtisícové hory. Ten úžasný pohľad umocňuje podvečerné svetlo a hmla váľajúca sa v horských sedlách.

Túžbe pohnúť v tomto roku s testom BMW F 800 GS nahrala moja dlho pripravovaná cesta na druhý koniec Ruska. Veď, kde inde bez potreby trajektu je možné nabehať toľko kilometrov a na viac s použitím jedného víza, čo značne uľahčuje predcestovnú prípravu a taktiež zlacňuje náklady. Tým najideálnejším bodom som si stanovil cestovateľsky atraktívny Vladivostok, ale v mojom prípade nešlo iba o cestu tam, ale aj späť. Teda cestu, ktorú ešte žiadny český a verím, že ani slovenský mototurista nezdolal. Len takáto dvojitá cesta totiž dokáže priniesť slušnú kilometrovú porciu a neprehliadnuteľným spôsobom tak ovplyvniť čísla na počítadle kilometrov. Už tu môžem prezradiť, že očakávaných 25 000 km som nakoniec ešte o 200 km pretiahol.

(pokračovanie na stranách 50 – 53 v Motomagazíne 12/2010)
_______________________________________________________

Motomagazín č.: 12/2010 hľadajte v novinových stánkoch od 20. novembra.

MMA 12/2010_2

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri