Connect with us

Spravodajstvo

Motoride Dakar Adventure 2008

Publikovaný

on

Trojica Slovákov sa v januári vydá do Maroka podporiť našich jazdcov na Dakare 2008. Traja jazdci, tri motocykle, v sprievode najťažšej súťaže na svete, 30 dní, dobrodružstvo na vlastnú päsť…
Na tohtoročný jubilejný 30. ročník Rally Dakar sa okrem slovenských pretekárov Jara Katriňáka a Ivana Jakeša pripravuje aj trojica dobrodruhov na motorkách. Enduráci a motocykloví turisti osedlajú vlastné stroje aby absolvovali aspoň časť trasy Rally Dakar 2008 a následne pobudli v Maroku.

Hlavnými cieľmi výpravy je podporiť a zdokumentovať účinkovanie našich jazdcov Jara Katriňáka a Ivana Jakeša a v rámci možností zabezpečiť pravidelné denné spravodajstvo (foto, telefonické vstupy). V tejto oblasti je veľmi úzka spolupráca s Environ Servis tímom, ktorý zapožičal dodávku na transport motoriek do Portugalska. Trojica absolvuje v sprievode prvých 6. etáp Rally na území Portugalska, Španielska a Maroka a skončí svoje putovanie na hraniciach Mauretánie. V tejto časti začne druhá časť cesty, teda dobrodružná turistika, na ktorej navštívia mnohé zaujímavé miesta Maroka a popasujú sa s pieskovými dunami púšte a priesmykmi Atlasu. Výprava potrvá počas celého mesiaca január, počas ktorého bude online sledovanie na serveri motoride.sk a po návrate spracujeme DVD v spolupráci s Mad Marmont Films. V pláne je aj príprava knihy.

Tomáš Hajduch:
Šéfredaktor internetového motocyklového magazínu motoride.sk, vášnivý motorkár a cestovateľ. S motocyklami začal v roku 2000, absolvoval viacero ciest po západnej a východnej Európe (Alpy, Balkán, Rumunsko, Ukrajina) a v roku 2006 dobrodružnú výpravu na motorke zo Slovenska do Egypta ? Motoride Expedition Egypt 2006 (Turecko, Sýria, Jordánsko, Egypt). Z tejto cesty spracoval DVD a spolu s Petrom Fischerom vydal cestopisnú knihu.

Ondrej Janiga:
Pracuje v strojárskom priemysle. S motorkami začal v roku 1994 a inklinoval k strojom typu enduro. Už niekoľko rokov absolvuje hlavne dobrodružné enduro výpravy po Európe (Ukrajina, Rumunsko, Poľsko, Česko a pod.)

František Lorinc:
Pracuje v obchodnej sfére. S motorkami začal ako 15-ročný. Absolvoval viacero ciest po Európe (Ukrajina, Chorvátsko, Česko, Poľsko) Venuje sa už niekoľko rokov hlavne jazde v teréne.

Motto výpravy:
?Prekážky sú tie obávané veci, ktoré zbadáte, keď odvrátite pohľad od svojho cieľa.? (H. Ford)

Viac informácií, foto a video: http://dakar2008.motoride.sk/

Kontakt:

Ing. Tomáš Hajduch: 0903 31 31 36 tomas.hajduch@motoride.sk
Ondrej Janiga: 0907 23 14 77 janiga@mail.t-com.sk
František Lorinc: 0915 35 06 93 frantisek.lorinc@belimex.sk

Zľava Ondrej Janiga, František Lorinc, Tomáš Hajduch (foto Miro Vacula, Enduro aktuál)

2 komentáre

2 Comments

 1. MartineR

  5. decembra 2007 at 14:35

  Co dodat?
  drzime im palce …

 2. max1

  6. decembra 2007 at 8:19

  Vela šťastia páni. Potom by sa hodila aj nejaká tá kniha o tom napísať. 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri