Connect with us

Spravodajstvo

Motoristické športy a tipovanie

Publikovaný

on

Z odhadom štvrťmilióna euro, ktoré Slováci každoročne pretipujú na športy, pripadá časť i na motoristické športy.  

Ak by sme spravili anketu, zrejme by sme zistili, že motoristické športy patria u nás medzi tie najsledovanejšie. Slováci ich radi sledujú či už cez televízor alebo, ak sa podarí, tak aj naživo. Ale niet sa čomu diviť, veď kto by vlastne už nerád sledoval autá jazdiace niekoľko stokilometrovou rýchlosťou, motocyklové preteky, v ktorých jazdci jazdia skoro bok po boku alebo rallye, v ktorých sa autá s jazdcami nachádzajú takmer na dosah ruky?  

A to nesmieme zabúdať ani na starú dobrú formulu. Veď len na pretek Formule 1 chodia i desiatky tisíc ľudí a ďalšie desiatky tisíc sledujú priebeh častokrát dramatických a do posledného okruhu nerozhodných pretekov pred obrazovkami z pohodlia domova. A aj Slováci sú v istom zmysle pretekármi, teda ľuďmi ochotnými riskovať, aby dosiahli to, čo chcú – víťazstvo. Či v tomto prípade, veľkú výhru. A tak si teda zatipujú.  

Medzi najpopulárnejšie stávkové kancelárie sa radí Tipsport. I v recenziách na športové tipovanie Tipsport patrí medzi chválené spoločnosti. Pred jedenástimi rokmi Slováci pretipovali počas dvanástich mesiacov v prepočte viac než jednu miliardu eur. Približne štvrtina z toho (cca 238 miliónov) pripadala na športové stávky. Dnes by toto číslo bolo určite vyššie, no i to dokazuje, ako veľmi populárne sú športové stávky aj na našom území.  

Keď už hovoríme o tipovaní, musíme rozlišovať medzi dvomi stranami – niektoré spoločnosti ponúkajú tipovanie na motoristické športy (teda na všetky, v ktorých sa používajú motorové dopravné prostriedky) a druhé na motošporty. Motošporty sú výlučne len motocyklové preteky. Nech už je to akokoľvek, zatipovať si môžete na veľa vecí – na víťaza podujatia, na jeho umiestnenie alebo pokojne aj na víťaza celej sezóny. Na výber toho máte vždy veľa.   Kým medzi Slovákmi patria motoristické športy medzi tie najpopulárnejšie, v zahraničí je situácia diametrálne odlišná. Podľa údajov analytického portálu Statista.com, na ktorý sa odvoláva Jackpot Translation, v USA v popularite medzi tipérmi motoristické športy prekonáva dokonca aj golf, čo by sa u nás asi nestalo. I to naznačuje, že motoristické športy, prípadne aj motošporty sú populárne predovšetkým na starom kontinente, v Európe.  

Hoci spojenie medzi motoristickými športmi a tipovaním ešte nie je tak zaužívané a zabehnuté ako v prípade iných športov, sú to športy, na ktoré Slováci radi tipujú. Minimálne preto, že týmto športom rozumejú viac ako ostatným, pretože ich sledujú v televízii. Spojenie medzi motoristickými športmi a tipovaním bude teda zrejme čoraz pevnejšie.                        

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri