Connect with us

Spravodajstvo

MV Agusta v problémoch

Publikovaný

on

Novodobá história legendárnej talianskej značky MV Agusta je veľmi pestrá a úspešné obdobia zakaždým vystriedali horšie časy spojené s finančnými problémami. História sa znovu opakuje a spoločnosť už oficiálne požiadala o ochranu pred veriteľmi, aby zabránila vyhláseniu bankrotu.

Tento krát sú však problémy MV Agusty tak trochu prekvapením, nakoľko predajne čísla boli výborné a v minulom roku sa predaje a celkový obrat talianskej zvýšili až o 30%. Na druhej strane za úspechom stojí aj finančne náročný vývoj nových modelov, ktorý v prípade MV Agusty predstavuje až 15% z celkového obratu firmy a má tak určite podiel na súčasnej finančnej situácii.

Ťažko teraz hovoriť ako MV Agusta dopadne, no vzhľadom na súčasnú ponuku a kvalitu modelov, ktoré talianska značka ponúka si myslíme, že značka bude pokračovať aj keď ju asi čakajú tvrdé úsporné opatrenia.

ilustračné

1 komentár

1 komentár

  1. satanokky

    1. apríla 2016 at 10:21

    No v prípade takej malo sériovky akou MV Agusta je tak nárast o 30% znamená o 3 predané motorky viac na Slovensku a to nikoho z biedy nevytrhne.
    No a hlavne ak je biedne vedenie tak akýkoľvek zisk stopí rýchlejšie ako sociálna vláda. Howgh!

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri