Connect with us

Spravodajstvo

Náročná siedma etapa

Publikovaný

on

Dnes na „dakare“ čaká na jazdcov mimoriadne náročná 7. etapa z Iquique naspäť do Antofagasta. Z celkovej dĺžky 641 km je až 600 km meraným „špeciálom“ a pred zajtrajším odpočinkovým dňom dostanú jazdci poriadne zabrať. O náročnosti tohto ročníka svedčí aj počet štartujúcich, ktorí sa dnes ráno postavili na štart a z pôvodných 161 jazdcov sa ich na dnešnú etapu vydalo už len 99. Včerajšie prevažne rýchle úseky vystrieda náročnejší terén plný pomalých úsekov. Táto etapa bude mimoriadne dôležitá aj pre našu dvojicu jazdcov, ktorí včera opäť podávali veľmi dobré výkony a najmä Ivan Jakeš má za sebou vydarenú etapu, keď včera skončil na celkovom 6. mieste a posunul sa už do prvej desiatky (9. miesto). Ivan sa ocitol v spoločnosti továrenských jazdcov, ktorí majú na súťaži neporovnateľne lepšie zázemie ako má náš jazdec a jeho doterajšie výkony len potvrdzujú, že Ivan podrobil príprave na tento ročník naozaj maximum a zaslúžené patrí medzi najlepších.
Štefan Svitko dnes ráno odštartoval z 21. priečky, čo je zároveň jeho umiestnenie vo včerajšej etape a Števo rovnako podáva veľmi dobré výkony a posunul sa už na 21. priečku v priebežnom poradí.
V celkovom poradí stále vedie Francúz Despres, ktorý včera obsadil druhé miesto za víťazným Comom.

Viac info na: [linka]

Advertisement

4 komentáre

1 komentár

 1. zahri

  9. januára 2010 at 23:01

  Neviete niekto preco uz nie je ivan vo vysledkoch? ani vo vysledkoch zo 7 etapy nefiguruje jeho meno 😕 hadam neskoncil 😕

 2. AIR

  10. januára 2010 at 8:42

  Roztrhla sa mu retaz a nestihol ju v stanovenom case opravit, tak zial musel ukoncit pretek

  velmi smutne…. 😠 😠 😠

 3. zahri

  10. januára 2010 at 8:52

  AIR dik za info.. je to velka skoda.. jeho vysledky boli vyborne

 4. AIR

  10. januára 2010 at 8:55

  Tiez som z toho bol velmi rozladeny, veril som mu. ze urobi super vysledok … zial osud je iny… skoda skoda

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri