Connect with us

Spravodajstvo

Odhalená KTM 450 Rally replika

Publikovaný

on

Extrémny Off-Road

KTM odhalila svoju najnovšiu repliku 450 Rally – navrhnutú tak, aby bola najtvrdším súťažným terénnym vozidlom pre tých najserióznejších pretekárskych nadšencov.

Tohtoročná surová replika od KTM (mätúco klasifikovaný ako model 2025) bude obmedzený len na 100 kusov po celom svete! Pričom seriózni záujemcovia o túto paľbu budú inštruovaní, aby sa spojili s miestnym predajcom kvôli cenám. Takže ak máš záujem – VOLAJ! Je ich len sto.

Na rozdiel od adventure motoriek od KTM, ako sú 790 a 890 Adventure, Replika 450 Rally vychádza zo stajne 450 enduro a motokrosu. Je navrhnutá tak, aby čo najrýchlejšie cestovala z bodu A do bodu B, na akomkoľvek povrchu. Treba si uvedomiť že toto si hobby enduro jazdec nekúpi.

KTM sa v tom stali tak zručnými, že od príchodu pôvodnej dych berúcej 450 Rally získali 235 etapových víťazstiev na Dakare a 10 dakarských titulov. S týmto modelom novej generácie ide o najväčšiu aktualizáciu od roku 2020. Bude to lietať!

Kamene, blato, piesok – NEVADÍ!

V srdci motorky leží jednovalec so vstrekovaním paliva s objemom 450 cm³, ktorý obsahuje novú hlavu valcov SOHC, zosilnenú spojku a zosilnenú prevodovku.

Keďže ide o konkurenčný stroj, KTM nezverejnila údaje o výkone. Čo ale vieme, že motor je teraz vybavený dvoma chladičmi namiesto jedného, aby sa zlepšila účinnosť chladenia pri dlhšej jazde na limite. Limit tejto motorky je na mieste kde slnko nezapadá. Naraziť na jej limit, je okrem Dakarských jazdcov, takmer nemožné. Resp. ísť len okolo.

Na replike je nový mrežový rám, ktorý sa ručne zvára v továrni KTM v Rakúsku. Celá konštrukcia je zostavená z laserom rezaných hydro-tvarovaných častí rúrok. Kombinovaná je s tlakovo liatou hliníkovou kyvnou vidlicou. V realite to znamená ideálnu kombináciu tuhosti a nízkej hmotnosti.

Motorka získala samonosnú 16-litrovú palivovú nádrž. Funguje to v kombinácii s dvoma konvenčne umiestnenými nádržami vpredu – jedna na deväť litrov a druhá na 9,5 litra. Celkovo 34,5 l, čo umožní jazdcom absolvovať najdlhšie a najnáročnejšie rýchlostné skúšky na svete.

Do voza aj do koča

Model KTM Replica 450 Rally, je vybavený prepracovanou karosériou, ktorá má mať agresívnejší profil ako predtým. Vysoká navigačná veža je vyrobená z uhlíkových vlákien. Tá sa nachádza za prepracovanou kapotážou. Ponúka vylepšené aerodynamické prvky a znižuje turbulencie a chvenie počas hodín súťažného jazdenia.

Replika KTM 450 Rally pod lupou

  • Stabilné riadenie: každá Replika je dodávaná s tlmičom riadenia Scotts.
  • Podvozok: Keďže ide o súťažný stroj, je k dispozícii odpruženie so súťažnými špecifikáciami so 48 mm uzavretými vidlicami náboja WP XACT Pro a monoshockom WP – všetko plne nastaviteľné.
  • Pohodlie: Nová predná kapotáž by mala znamenať menej turbulencií a nárazov v sede, čo pomôže znížiť fyzickú námahu rely etapy.
  • Svietim – vidím: Do prednej masky je zabudovaný nový LED svetlomet, ktorý údajne zvyšuje výkon o 33% oproti odchádzajúcemu modelu.
  • Šuflík: V kryte motora je integrovaný úložný priestor, ktorý je navrhnutý tak, aby si v prípade potreby jazdec uložil základné náradie a drobné predmety.

Do pekla a S5

KTM vyrobí 100 kusov, ktorých bude limitovať len jazdec a jeho schopnosti. Ich výsledky na najťažších súťažiach na planéte len dokazujú, že Rakušáci stroje do tých najtvrdších podmienok vedia stavať. Budem veľmi zvedavý na prvé videa z jázd na tomto super-terénom stroji. Ale už dnes je jasné, že s KTM REPLICA 450 RALLY, môžeš ísť do pekla a S5.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri