Connect with us

Spravodajstvo

Okolo sveta za 80 dní na Yamahe Super Ténéré online

Publikovaný

on

Španielsky mobilný operátor Telefónica v spolupráci s japonskou značkou Yamaha predstavili na okruhu Jerez, kde sa tento víkend (22. -24. 4. 2016) pôjde ďalší pretek seriálu MotoGP projekt s názvom Globalrider. Za týmto názvom sa ukrýva 80-dňová sólo jazda na motocykli okolo sveta. V tomto prípade je však dobrodružstvo v sedle motocykla (Yamaha XT1200Z Super Ténéré) spojené s najnovšími prenosovými technológiami, ktoré práve Telefónica ponúka.

Do sedla sa posadí Hugo Scagnetti, ktorý s Yamahou absolvuje 37 000 km počas ktorých bude vysielať rôzny multimediálny obsah a telemetrické údaje motocykla všetko online v reálnom čase. Vďaka prenosovej technológii M2M je možné mať neustále spojenie nielen s motocyklom ale aj jazdcom, vďaka čomu bude možné na diaľku monitorovať jeho zdravotný stav.

Hugo Scagnetii, ktorý stojí za týmto projektom má za sebou vážne zranenie nôh a táto cesta je splnením sľubu, ktorý si dal, že ak ešte bude raz chodiť, tak absolvuje cestu okolo sveta a bude zbierať financie na podporu výskumu regenerácie tkaniva pomocou kmeňových buniek. Výťažok z tejto cesty tak poputuje do výskumného centra v nemocnici Puerto de Hierro v Madride.

Samotná cesta začína 27. mája a jej priebeh môžete sledovať na www.telefonica.yamaha.globalrider.org  

Hugo Scagnetti (v strede) počas prezentácie v spoločnosti V. Rossiho a J. Lorenza

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri