Connect with us

Spravodajstvo

Premiéra Richarda Šikyňu z tímu MX Slovakia na majstrovstvách sveta MXGP

Publikovaný

on

Seriál majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a MX2 pokračoval cez víkend (18. – 19. júna) svojim 11. podujatím v anglickom Matterley Basin. Po dlhých siedmych rokoch sa medzi absolútnou svetovou špičkou predstavil aj slovenský jazdec Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF. Jeho krst ohňom dopadol na výbornú, keď bez rešpektu odjazdil celý víkend a v nedeľných pretekoch prišiel do cieľa na 26. a 23. mieste. Na mladého, len 18. ročného slovenského reprezentanta je to úctyhodný výkon. Už len zostáva dúfať, že ho v seriáli majstrovstiev sveta uvidíme častejšie.

 

Richard Šikyňa (#102)

Mám za sebou svoje prvé majstrovstvá sveta MX2 a to v Matterley Basin v Anglicku. Na motorke som sa cítil dobre hneď od prvých tréningov. V nedeľu v prvej jazde som mal zlý štart, pretože sa mi rampa odrazila od zeme a ja som ju trafil motorom. Išiel som temer z posledného miesta a tak som musel túto stratu dobiehať. Nakoniec z toho bolo v cieli 26. miesto. Jazdilo sa mi super, na motorke som si užíval každé kolo pretekov. V druhej jazde som mal lepší štart, ale v druhom kole som po dopade na skoku začal znovu cítiť zranenie zápästia zo začiatku sezóny. Pol kola som nemal vôbec hybnosť v zápästí, nemohol som skákať skoky a tak som šiel pomaly. Potom to trochu povolilo a aj cez bolesť som sa snažil znovu dostať do tempa. Nakoniec sa mi to podarilo, aj keď to nebolo úplne super. Jazdu som si aj napriek tomu užil naplno a cieľom som prešiel 23. Bolo skvelé jazdiť s najrýchlejšími jazdcami sveta. Je to pre mňa veľká skúsenosť a určite ma to znovu a niečo posunulo. Dúfam, že budem mať v tejto sezóne ešte šancu zopakovať si takéto preteky. Chcem poďakovať môjmu tímu MX Slovakia, trénerovi, mechanikovi, rodine a všetkým ľuďom, vďaka ktorým som tam kde som a mohol som štartovať na majstrovstvách sveta.  

 

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

Rišo má za sebou jedny z najťažších pretekov vo svojej doterajšej pretekárskej kariére. Po „Motokrose národov“ vo francúzskom Ernée, ktorých sa zúčastnil koncom minuloročnej sezóny ako člen slovenského tímu, to bola jeho prvá konfrontácia so svetovou špičkou v triede MX2. Sú to nesmierne náročné preteky nie len na fyzičku, ale aj na psychiku. Je len jediný spôsob a miesto, kde sa s takým tlakom môžete stretnúť a učiť sa s tým vyrovnať a tým sú práve takéto preteky. Rišo celý víkend zvládol výborne a absolvoval ho ako úplný profesionál. Samozrejme, ešte musí poriadne zabrať, aby sa dostal na vyššie bodované miesta a neskôr mohol pomýšľať prípadne aj na špičku štartového pola. Bude si to vyžadovať veľa driny a odriekania z jeho strany, ale v tomto má Rišo v hlave jasno. Dúfam, že sa mu budú vyhýbať zranenia a tiež, že sa nám v tíme podarí aj do budúcna zabezpečiť potrebné zdroje na financovanie jeho účasti v kolotoči majstrovstiev sveta. Nie len Rišo, ale aj Slovensko má po dlhých rokoch šancu ukázať sa svetu v tom najlepšom svetle aj v motokrosovom športe. Vďaka patrí všetkým, čo nás podporujú.“

Tlačová správa MX Slovakia

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri