Connect with us

Spravodajstvo

Richard Šikyňa po tretí krát v slovenskom tíme na Motokrose národov

Publikovaný

on

Už tento víkend sa v južnom Anglicku na trati v Matterley Basin, neďaleko krásneho historického mesta Winchester uskutoční najväčšia motokrosová udalosť roka „Monster Energy FIM Motocross of Nations“ (MXoN), tzv. Motokros národov. V podarí už 71. ročník týchto najprestížnejších pretekov sveta sa do Matterley Basin vracia po 11. rokoch. Medzi 117 najlepšími jazdcami sveta z 39. krajín sa predstaví aj Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia, ktorý bude našu krajinu reprezentovať v triede MX2 na motocykli KTM 250 SXF. Spolu s Tomášom Šimkom (MX1) a Tomášom Kohútom (MX OPEN) sa pokúsia zabojovať o postup do elitnej TOP 20. Práve na tejto trati sa to naposledy podarilo slovenskému tímu v roku 2006. Vtedy Slovensko reprezentoval mladučký Tomáš Šimko (MX OPEN), dnes najstarší z trojice našich reprezentantov, starší brat Tomáša Kohúta, Martin Kohút (MX2) a Tomáš Bučenec (MX1). Do „A“ finále sa vtedy kvalifikovali z 18. miesta a vo finálových pretekoch sa posunuli ešte o 3. priečky vyššie na 15. miesto. Podarí sa cez víkend našim jazdcom nadviazať na tento úspech? Držme im palce!!!


Richard Šikyňa, jazdec tímu MX Slovakia

„Spolu s Tomášom Kohútom a Tomášom Šimkom sa cez víkend zúčastním majstrovstiev sveta národov v anglickom Matterley Basin. Som veľmi rád, že som už po tretí krát za sebou nominovaný do slovenského národného tímu a môžem sa týchto pretekov zúčastniť. Tieto preteky sú doslova najväčším motokrosovým sviatkom a spolu s chalanmi z tímu sa v najsilnejšej konkurencii budeme snažiť vydať so seba maximum. Uvidíme ako to dopadne. Určite to bude pre každého z nás veľká skúsenosť a budeme musieť siahnuť na dno svojich síl a schopností. Takéto preteky nás však posúvajú ďalej a preto by som sa chcel poďakovať, že sa toho môžem opäť zúčastniť.Držte nám prosím vás všetcipalce. Ďakujem.  


Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

„Rišo má za sebou veľmi náročnú sezónu, v ktorej si už po druhý krát vybojoval v triede MX2 titul „Medzinárodného majstra Slovenska“. U našich západných susedov si v obdobnom seriáli vybojoval post druhého vicemajstra a v Nemeckom ADAC skončil celkovo 4. Nie je preto prekvapením, že opätovne získal nomináciu na Motokros národov a bude v triede MX2 reprezentovať Slovensko. Na tieto preteky sa všetci v tíme veľmi tešíme. Som presvedčený, že Rišo predvedie pred desiatkami tisíc divákov, čo v ňom skutočne je, čo sa svojom tvrdou prácou naučil a ako sa zdokonalil. Chce to všakveľkú pokoru, čistú hlavu, samozrejme obrovské odhodlanie a aj trochu toho športového šťastia. Nie len Rišo, ale aj obaja Tomášovci sú pripravení urobiť, čo bude v ich silách a ja sa už neviem dočkať, kedy sa chalani postavia na rampu. Budú to mať veľmi ťažké, svetová konkurencia je obrovská, ale keď sa nebudeme porovnávať stými najlepšími, nikdy nemôžeme dosiahnuť žiadny väčší úspech.“


Tlačová správa MX Slovakia

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri