Connect with us

Spravodajstvo

Richard Šikyňa v Taliansku nedokončil kvalifikačné preteky a ani druhú jazdu

Publikovaný

on

Ďalšie podujatie seriálu majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship sa cez víkend 7. – 8. 4. 2018 už tradičné konalo na trati v talianskej Pietramurate. Slovenský reprezentant Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v tejto sezóne vo farbách českého partnerského tímu JD KTM GUNNEX Racing Team sa aj napriek snahe nedokázal presadiť podľa svojich predstáv. V sobotňajších kvalifikačných pretekoch po kolízii s iným jazdcom preteky nedokončil a tak v hlavných pretekoch musel štartovať až 36. pozície. V nedeľnej prvej jazde sa nedostal do správneho tempa a cieľom prešiel na 31. mieste. V druhej jazde ho tentoraz nepodržala technika a preteky nedokončil.  


Richard Šikyňa (#102) 

  „V kvalifikačných pretekoch som sa cítil na motorke celkom dobre, ale po kontakte s iným jazdcom som mal tvrdý pád a buchol som si hlavu. Chcel som pokračovať ďalej, no po páde sa mi točila  hlava. Nevedel som sa sústrediť na jazdu a z pretekov som musel nakoniec odstúpiť. Aj napriek zlej štartovej pozícii som mal v nedeľnej prvej jazde celkom dobrý štart, ale ani to mi nepomohlo. Na motorke som sa necítil dobre a nevedel som chytil správne tempo. Pritom mi ešte trochu stvrdli aj ruky a tak som bojoval skôr sám so sebou, ako s ostatnými jazdcami. V druhej jazde to po štarte bolo úplne inak, na motorke som sa cítil super. Bohužiaľ sa mi v 7. kole zastavila motorka a jazdu som nemohol dokončiť. Bol to veľmi náročný víkend, šťastie tentokrát pri mne veľmi nestálo, ale zasa som sa niečo naučil. Budúci víkend v Portugalsku to bude snáď o niečo lepšie.“  


Peter Kolek, manažér MX Slovakia

„Po smole s vypleteným zadným kolesom v českých Kapliciach si Rišo aj v Taliansku na svete vybral ďalší diel športovej smoly. Po páde v kvalifikačných pretekoch musel odstúpiť a v nedeľu v druhej jazde sa mu zastavila motorka. Aj toto sa však v motokrose stáva. Treba to zahodiť za hlavu, otriasť sa a ísť ďalej. Ďalšie preteky svetovej série sú už tento víkend v portugalskej Aguede, tak sa teraz treba na plno sústrediť na tieto preteky. Držte prosím všetci Rišovi palce, nech mu tieto preteky vyjdú lepšie, ako tieto posledné v Taliansku.  


Tlačová správa MX Slovakia

Foto: Roman Borák

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri