Connect with us

Spravodajstvo

S Katriňákom tesne pred Rally

Publikovaný

on

Organizátor Dakar Rally (A.S.O.) po zrušení pretekov v januári 2008., oznámil novú šnúru rally pretekov, ktorý sa nazýva Dakar Series. Pre prvé miesto tejto série vybrali Maďarsko: 19. ? 26. apríla 2008 sa organizuje Dakar Series Central European Rally (CER), čiže Stredoeurópske rally štartuje z Budapešti a po 4 maďarských a 3 rumunských úsekoch končí v Balatonfüred-e. Rýchlostné úseky sa organizujú na takých vojenských strelniciach, ktoré sú bežne dejiskom podobných podujatí. Skoro polovica trate ? 3 000 km – sa organizuje na špeciálnom teréne. Na tzv. ?spojovacích? úsekoch súťažiaci musia dodržať predpisy cestnej premávky, ktoré organizátori kontrolujú pomocou radarov.

Podobne ako na Dakar Rally, sa aj na Stredoeurópskej rally sa môže pretekať v 3 kategóriách (motocykel alebo quad, auto a kamión), ďalej v kategóriách: profesionál a amatér. Podľa zatiaľ evidovaných prihlášok sa na súťaži, ktorá nahradí Dakar Rally na jar 2008. zúčastní 250 pretekárov (100 áut, 100 motocyklov a 20 kamiónov). Svoju podporu vyhlásili všetky veľké tími Dakar-u, očakáva sa účasť aj zo strany: BMW, Volkswagen, Mitsubishi, Schlesser a KTM. Medzi účastníkmi by nemali chýbať ani naši jazdci, ktorí mali pôvodne štartovať na ?Dakare?.

Tesne pred Rally (17. 4) sa nám podarilo stretnúť s Jarom Katriňákom, ktorí ako vždy v zhone vo svojej dielni dokončoval prípravu na odchod. Vždy dobre naladený Jaro, aj keď bol v časovej tiesni, s úsmevom na tvári odpovedal na niekoľko mojich rýchlych otázok.

Motocykel.sk: Ako vidíš túto Rally ako náhradu za Dakar, nie je ti trošku slabá náplasť? Aký význam má pre teba táto súťaž?
Jaro Katriňák: Ja som v prvom rade pretekár a možnosť pretekať aj tu beriem úplne vážne, keďže i táto súťaž spadá do Dakar série a v žiadnom prípade ju nepodceňujem. Dakar to síce nebude, ale je to pre mňa dobrá príprava na transorientálne preteky a každopádne je to pre mňa dobrý doplnok sezóny, pretože je tu dobré štartové pole veľmi skúsených pretekárov.

Motocykel.sk: Dakarský špeciál ale ostáva doma, ideš na niečom inom ? KTM 530EXC – R.
Jaro Katriňák: V okolí Budapešti a v Maďarsku som už niekoľko krát jazdil dobre to tu poznám a preto viem že na túto súťaž bude vhodný práve ľahší motocykel. V Rumunsku doma nie som, ale som presvedčený, že to nebudú tak náročné preteky ako na Sahare a preto by ťažký motocykel bol skôr prekážkou.

Motocykel.sk: Aký veľký máš sprievodný tím teraz?
Jaro Katriňák: Skoro väčší ako na Dakar, idú so mnou dvaja mechanici a manažér, zabezpečenie mám viac ako dobré, dúfam, že vydrží aj motorka.

Motocykel.sk: Zhruba pred mesiacom si bol hospitalizovaný v nemocnici, bolo to vážne a neohrozilo to tvoju kondičnú prípravu na túto Rally?
Jaro Katriňák: Mal som zápal žlčových ciest, bral som silné antibiotiká, v podstate aj teraz som prechladnutý ale dúfam, že do nedeľného štartu budem fit. Minulý týždeň som sa bol otestovať na pretekoch v Borskom Mikuláši, vydržal som dva dni a myslím, že to už je skoro v poriadku.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov.

Pripravil: V. Brniak

S Katriňákom tesne pred Rally

Advertisement

5 komentárov

1 komentár

 1. Husky

  18. apríla 2008 at 20:02

  Chceli by sme sa tam ist pozriet ale vsade najdem iba vseobecnu mapu pretekou ale nikde som nenasiel podrobnu. JE TO SKODA

 2. kxbibo

  19. apríla 2008 at 8:15

  Držím palce Jarovi. Dúfam, že donesie medailu. 🙂 😉

 3. italofighter

  19. apríla 2008 at 12:34

  Skoda ze som to nevedeôl skor bol by som siel aspon na start kuknut 😠

 4. charym

  19. apríla 2008 at 12:38

  Vela stastia teda a nech sa dobre katros umiestni drzim palce..

 5. Husky

  21. apríla 2008 at 19:13

  Vcera som videl Jara na vlastne oci v akcii a drzim mu velmi palce. Teren mu sedi. Este teraz ma boli zadok zo vcerajsej cesty na motorke z Presova do Budapesti ale stalo to za to. Jaro do toho 🙂 🙂 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri