Connect with us

Spravodajstvo

Seriál IMRC pokračoval na Pannoniaringu

Publikovaný

on

Na maďarskom okruhu Pannoniaring sa počas uplynulého víkendu uskutočnilo štvrté podujatie seriálu International Motocycle Race Championship, v rámci ktorého sa jazdia aj Majstrovstvá Slovenskej republiky cestných motocyklov. Týmito pretekmi sa seriál prehupol do svojej druhej polovice.

Veľké horúčavy, ktoré panujú celej Európe neminuli ani maďarský okruh, no na mieste sa aj tak zišlo deväť desiatok pretekárov zo šiestich krajín, ktorých cieľom bolo rozšíriť svoje bodové konto nielen v medzinárodnom hodnotení, či v slovenskom šampionáte, ale aj v Majstrovstvách Maďarska a Slovenskom pohári. Organizátori z agentúry Slovakia Racing opäť pripravili vydarené podujatie na obľúbenom okruhu mnohých motocyklových jazdcov a aj tentoraz im ponúkli množstvo kilometrov na trati počas tréningov a pretekov za mimoriadne priaznivú cenu, či nadštandardné služby v zázemí.
Novinkou bola účasť rumunských pretekárov, ktorí si podujatie IMRC dokonca začlenili do svojho národného šampionátu. Jazdci ako Robert Muresan, či Ionel Pascota sú medzinárodne uznávanými osobnosťami, čo dokázali aj tentoraz umiestneniami na stupňoch víťazov. Rumunská strana navyše prejavila záujem o seriál práve možným zaradením svojich národného šampionátu práve pod krídla IMRC.
V samotných bojoch o majstrovské body už ide do tuhého a vo všetkých triedach sa začínajú kryštalizovať favoriti na celkové víťazstvá, no nik ešte stále nemá nič isté. Pre slovenských priaznivcov motocyklového športu je iste potešujúca skutočnosť, že naši pretekári nehrajú len druhé husle, ale v triedach 125 SP, Superstock 600, Supersport a Superbike sú dokonca na čele priebežného poradia medzinárodného hodnotenia IMRC.

V triede 125 SP zvíťazil slovenský pretekár Jaroslav Čech, ktorý je práve aj na čele priebežnej tabuľky. Na stupňoch víťazov ho doplnili Jozef Oravský a rumunský pretekár Adrian Ciujdea.
Celkovo najúspešnejším slovenským jazdcom bol v Maďarsku Lukáš Jasenský, ktorý si dvomi víťazstvami upevnil vedenie v triede Supersport, keď Maďar György Pelyhe naňho stráca už 33 bodov.
Podobný náskok má na čele priebežného hodnotenia aj Martin Durdík v triede Superstock 600, kde ho v tabuľke stíha rovnako maďarský súper Attila Magda. Durdík však s istotou vedie v slovenskom šampionáte, kde mu k istote prvenstva chýbajú už len tri body.

Trieda Superstock 1000 je pre zmenu dominantou maďarského pilota Agostona Rosivalla, ktorého s odstupom nasleduje Poliak Jaroslaw Chomicz. Zo Slovákov v tejto triede doteraz štartoval len Radoslav Chmára, v Maďarsku ho však po prvýkrát a hneď úspešne doplnil Jaroslav Kamenický.
Mimoriadne napätá situácia je v kráľovskej triede Superbike, kde je na čele Slovák Vladimír Ruža. Jeho náskok na favorizovaného Maďara Gábora Rizmayera je však len dvojbodový, pričom bez šancí nie je ani Rizmayerov krajan David Juhász. Takmer istý titul šampióna však Ružovi patrí v Majstrovstvách Slovenska, kde má 51-bodový náskok na stále sa lepšiaceho Ladislava Miklánka.

Po troch suverénnych víťazstvách Jána Fízeľa v Slovenskom pohári do 600 cm3 sa prvý raz víťazstva dočkal výborne jazdiaci Andrej Patrik Žák. Pre Fízeľa tentoraz zostalo „až“ tretie miesto, keď druhý skončil Pavol Grman. Druhý pád po sebe zaznamenal Michal Ronec.
V triede nad 600 cm3 sa žiadny zázrak nekonal, Andrej Hudec potvrdil rolu favorita, i keď vydýchnuť si nemôže, Martin Sekera je mu v tabuľke stále na dohľad.
Medzi veteránmi sa víťazstvom do hry o celkové prvenstvo vrátil Jaroslav Kamenický, ale pre poruchu na podujatí v Brne má čo doháňať. Na čele medzinárodného hodnotenia je Zbyněk Čech, medzi Slovákmi Juraj Knezovič.

Seriál pokračuje 6. – 8. septembra predposledným dielom na Slovakia Ringu, kde budú organizátori IMRC navyše hostiteľmi šampionátu Alpe Adria a na slovenských priaznivcov cestného motocyklového športu tak čaká vrcholné podujatie sezóny 2013.

Výsledky:
Slovenský pohár do 600 [linka]
Slovenský pohár nad 600 [linka]
600 cm3 – 1. preteky [linka]
600 cm3 – 2. preteky [linka]
1000 cm3 – 1. preteky [linka]
1000 cm3 – 2. preteky [linka]

Priebežný stav IMRC a M SR stiahnete kliknutím sem: [linka]

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri