Connect with us

Podujatia

SIScup 2018 – Legalizované správanie nekultúrnych sociopatov?

Publikovaný

on

SIScup 2018 – už túto sobotu!

Čo je toto za podnik?
Jedného krásneho dňa napadlo partiu nadšencov a podporovateľov stunt ridingu, niekedy nazývaného aj stunting, zorganizovať súťaž v kaskadérskom jazdení na motocykloch. Tento podnet prišiel hlavne kvôli absencii podobnej súťaže na Slovensku – je pravdou, že občas sa nejaká súťaž objaví, ale nič pravidelné u nás nemáme. Z tohto dôvodu sa zorganizoval nultý ročník v septembri 2016, ktorý dostal názov SIScup – Skrachovanci International Stuntriding Cup. Skrachovanci sú mladí nadšenci stuntridingu, ktorí založili svoj „klub“ v roku 2012 v Holíči.

Legalizované správanie nekultúrnych sociopatov
Niekto kedysi dávno napísal, že “Stuntriding je vlastne legalizované správanie nekultúrnych sociopatov a stunteri sú vlastne zločinci, ktorý našli prostriedok na speňaženie svojho protispoločenského a nezákonného správania”. Dnes už by sa nad takouto hláškou každý pousmial, nakoľko stuntriding je kus ozajstného športu, ktorý prerástol na profesionálnu úroveň a súťaže v kaskadérskom jazdení sa usporiadajú po celom svete.

Prečo SIScup?
Cieľom SIScup-u, ale nie je zárobková činnosť, ani porovnávanie sa s profesionálnymi súťažami. Nultý, aj prvý ročník boli akýmisi punkovými undergroundovými stretnutiami nadšencov z Českej aj Slovenskej republiky, v zaujímavom prostredí mesta Holíč – presne za známym cisárskym sídlom v priestoroch bažantnice Kaštieľa Holíč.

Po úspešnom nultom a prvom ročníku SIScup 2017 – Skrachovanci International Stunt Cup tu máme II. ročník tejto súťaže. Minulého ročníku sa zúčastnilo 15 jazdcov zo Slovenskej ale aj Českej republiky s bohatým sprievodným programom, kde sme mali možnosť vidieť nielen kaskadérske kúsky v rámci súťaže, ale aj prídavné vystúpenia a súťaže. Ako som už spomínal, jedná sa o nekomerčnú akciu a súťaž v stunt ridingu a afterpárty po súťaži. Vďaka sponzorom a motocyklovým nadšencom sa jazdci vždy môžu tešiť na bohaté ceny, ktorých sa minulý rok rozdalo v hodnote cca 2 500 Eur. 

Akcia sa uskutoční 8. 9. 2018 v priestoroch spomínanej Bažantnice za Holíčskym kaštieľom v Holíči. Na tomto takzvanom „plácku” sa nachádza zastrešené depo na zaparkovanie techniky, k dispozícii bude zdravotná služba, hasičský zbor, pre divákov samozrejme nealko, pivo, stánok s jedlom a taktiež improvizovaná tribúna na sledovanie súťaže. Paralelne s kaskadérskou súťažou SIScup, prebieha v meste Holíč tradičný beh – už XXVI. ročník Veľkej ceny mesta Holíč.

Program SIScup:
– prezentácia od piatku 7. 9. 2018 až do soboty 10:00 hod. – po desiatej bude prístupová cesta dočasne kvôli behu uzatvorená.
– tréning – od ranných hodín do 10:00 až 10:45 hod.   
– pokoj zbraniam až do posledného dobehnutého bežca cca do 12:00 až 13:00 hod. 
– 12:30 hod.  Living ramp – Lorenz & son
– 13:00 hod.   tréning
– 14:00 hod.   prvé kolo SIScup
– 16:00 hod.   druhé kolo SIScup
– 17:30 hod.  vyhodnotenie a predávanie cien

…party, pivo, grilovanie a zábava až do rána, vypi a zjedz čo prinesieš
…počas večernej voľnej zábavy budeme premietať zábery jazdcov, natočené cez deň závodným dronom.

Časový harmonogram sa bude v priebehu dňa prispôsobovať potrebám, v prestávkach medzi tréningami a závodom budú prebiehať divácke súťaže.

Vstupné pre verejnosť: 0,50 €, deti pod 1,483 m zadarmo
VIP vstupné: 10 Eur – v cene vstup do depa, pivo a guláš
Štartovné pre jazdcov: 10 Eur, v štartovnom je zabezpečená strava a nápoj 

Kde??? ….. Stuntriding Skrachovanci, Bažantnica 1680, 908 51 Holíč, GPS 48.807190, 17.148302

Organizátori pozývajú každého, komu je stuntriding blízky, ale vlastne aj každého, kto má rád rev motorov, vôňu spáleného benzínu a gúm 😉

 Foto: Marek Beneš a Jiří Kozina
Text: Juraj Vyskočil

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri