Connect with us

Spravodajstvo

Slávnostné otvorenie dráhy brnenského Automotodromu bude 18.05.2008

Publikovaný

on

Tlačová správa
Brno 29.04.2008

Oprava povrchu pretekárskej dráhy brnenského Automotodromu skončila. Na nedeľu 18. mája pripravuje vedenie okruhu slávnostné zahájenie sezóny. Návštevníci sa môžu tešiť na atraktívny program pre celú rodinu, preteky a jazdy verejnosti po dráhe.

V piatok 18. apríla bol položený posledný meter povrchu dráhy. V týchto okamžikoch sa dokončuje farbenie obrubníkov a realizujú sa sadbové úpravy.
Po novom povrchu sa budú môcť zviesť nielen fanúšikovia automobilov, ale i korčuliari na kolieskových korčuliach. Pre záujemcov z radov verejnosti sú pripravené dva preteky: šprint o najrýchlejší prejazd cieľovou rovinkou a preteky do vrchu.

Na 14.00 h je naplánované slávnostné prestrihnutie pásky, nasleduje spanilá jazda historických vozidiel. Potom vo VIP priestoroch bude zahájená aukcia starého povrchu závodnej dráhy. Predmetom aukcie budú kocky starého asfaltu na drevenom podstavci podpísané svetovými motocyklovými a automobilovými pretekármi. Aukciu organizuje spoločnosť Gaute, budú sa jej môcť zúčastniť iba pozvaní hostia, pre verejnosť bude neskôr zahájená aukcia na internete. Výťažok z oboch aukcií bude použitý na charitatívne účely.

Okrem motoristických atrakcií je na nedeľu pripravený i bohatý sprievodný program pre celú rodinu. V paddoku bude prebiehať zraz priaznivcovtuningu, na centrálnom parkovisku bude celodenný program rádia HEY so súťažami, živou kapelou i módnou prehliadkou a zábavou pre deti.

Vstup do areálu zdarma. Parkovné vo vnútri areálu 200 Kč, mimo areál 100 Kč.

Program:
9:00-19:00 Program Rádia HEY
9:00-11:00 Jazdy verejnosti ? automobily
11:00-13:30 Preteky v šprinte a preteky do vrchu
13:30-14:00 Slávnostný program na cieľovej rovinke
14:00 Prestrihnutie pásky a spanilá jazda veteránov
15:30-18:00 Jazdy verejnosti ? automobily
18:30-19:00 Jazdy verejnosti ? in-line korčule

Posledný meter asfaltu bol položený 18. apríla

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri