Connect with us

Spravodajstvo

Slováci skončili na šesťdňovej na ôsmom mieste

Publikovaný

on

Jazdci slovenského reprezentačného Trophy Teamu (Radek Matoška, Ivan Jakeš, Zlatko Novosad, Štefan Svitko, Juraj Dozsa a Róbert Kapajčík) obsadili na 81. ročníku Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaži v mestečku Taupo na Novom Zélande konečnú ôsmu priečku z 22 klasifikovaných reprezentačných družstiev. Túto pozíciu si udržali po záverečnom šiestom súťažnom dni, kedy dokonca zvýšili svoj náskok pred deviatou Veľkou Britániou. "Dnes sa nám celkom darilo. Trať motokrosu našim jazdcom svedčala a na trati to bolo vidno. Vyššie ako na ôsmom mieste sa skončiť viac-menej ani nedalo. Pred nami totiž boli iba, s výnimkou domáceho Nového Zélandu, motocyklové veľmoci. Dá sa dokonca povedať, že sme mali aj trochu šťastia. Poliaci, Belgičania, Holanďania či výber USA mal aspoň také dobré družstvo ako my," komentoval celkové umiestnenie manažér slovenskej výpravy Ján Hrehor. Slovákom sa počas celého podujatia vyhýbali zranenia, Ivan Jakeš mal však v prvých dvoch dňoch veľké technické problémy. "Ivan mal toho vážne dosť a som veľmi rád, že sa to na konci dalo do poriadku. Začínal totiž toho mať plné zuby. Dnes však dokázal, že je kvalitným jazdcom. V záverečnom motokrose skončil na desiatej pozícii, čím dokázal, že sa mohol v Taupe rovnať s tými najlepšími. Musím povedať, že ma okrem výsledku teší aj to, že sme všetci zdraví. Videl som totiž aj viaceré nepekné zranenia," dodal J. Hrehor. V individuálnom hodnotení sa zo slovenských reprezentantov najviac darilo Štefanovi Svitkovi v najťažšej skupine E2 a Róbertovi Kapajčíkovi v E1. Svitko obsadil pekné 25. miesto a mladík Kapajčík dokonca skončil ešte o štyri priečky vyššie. Radek Matoška sa zaradil v E2 na 42., Juraj Dozsa na 47. a Zlatko Novosad na konečnú 49. pozíciu. Ivan Jakeš v E3 obsadil až 71. miesto, čo však odráža najmä jeho technické problémy v úvode.
Celkovými víťazmi šesťdňovej sa stali od druhého súťažného dňa vedúci Fíni, druhí skončili Francúzi, tretí po ročnej odmlke Španieli a na ďalších priečkach sa umiestnili Taliansko, Švédsko, Austrália a Nový Zéland. Slovenský Trophy Team síce nezopakoval najlepšie umiestnenie – šieste miesto z rokov 1999, 2002 a 2005, ale i tak sa udržal v svetovej špičke. Medzi juniormi triumfovalo USA pred Francúzskom a Austráliou, v klubovej súťaži sa presadili jazdci českého tímu Motoklub Jiřetín Topservis.
Slovenská výprava odchádza z Taupo v utorok ráno do Oaklandu, odkiaľ v poobedňajších hodinách naberie smer Viedeň, kde by malo lietadlo pristáť o 12:20 h v stredu.

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž – konečné poradie po 6. dni:
Poradie Trophy Teamov:
1. Fínsko (Salminen, Aro, Pohjamo, Ahola, Mattila, Tarkkala), 2. Francúzsko (Germain, Fretigne, Aubert, Albepart, Planet, Guillaune) +15:09 min, 3. Španielsko (Cervantes, Guerrero, Galindo, Agra, Mena, Jou) +20:06, 4. Taliansko +23:25, 5. Švédsko +24:10, 6. Austrália +24:51, 7. Nový Zéland +42:39, 8. Slovensko (Kapajčík, Matoška, Svitko, Dozsa, Novosad, Jakeš) +58:33

Súťaž juniorských tímov:
1. USA, 2. Francúzsko, 3. Austrália, 4. Nemecko, 5. Taliansko, 6. Veľká Británia, 7. Fínsko, 8. Holandsko

Súťaž klubových tímov:
1. Motoklub Jiřetín Topservis (ČR), 2. MA – Macarthur MCC 1 (Austr.), 3. Motoklub Jiřetín Pfanner (ČR)

Poradie jednotlivcov:
E1:
1. Juha Salminen (Fín.), 2. Simone Albergoni (Tal.), 3. Ivan Cervantes (Šp.), … 21. Róbert Kapajčík (SR)

E2:
1. Samuli Aro (Fín.), 2. Mika Ahola (Fín.), 3. Stefan Merriman (Austr.), … 25. Štefan Svitko, 42. Radek Matoška, 47. Juraj Dozsa, 49. Zlatko Novosad (všetci SR)

E3:
1. Marko Tarkkala (Fín.), 2. Cristobal Guerrero (Šp.), 3. Fabien Planet (Fr.), … 71. Ivan Jakeš (SR)

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri