SLOVAKIA HANT TEAM VÍŤAZ KLUBOVEJ SÚŤAŽE!!! ISDE 2OO8

Tlačová správa SMF.

Tradičný záverečný motokros ukončil 83. ročník Medzinárodnej motocyklovej šesťdennej súťaže v Grécku. Náš Slovakia Hant Team v zložení Robert Kapajčík, Štefan Svitko, Radek Matoška zopakoval výsledok z roku 1994, kedy tím pozostávajúci z Katriňáka, Hrehora a Matošku vybojoval pre samostatné Slovensko prvenstvo v Svetovom pohári klubových tímov. Môže nás len tešiť, že naši jazdci súťaž vyhrali spôsobom štart-cieľ, nepodľahli úlohe favorita a situáciu zvládli s prehľadom. V paddocku skromná trojica bola na trati suverénna.

Radek Matoška sa týmto stáva jediným Slovákom, ktorý je dvojnásobným držiteľom tejto svetovej trofeje. Uznanie si zaslúžia nie len jazdci, ale i celý Slovakia Hant Team za skvele odvedenú prácu nielen počas všetkých šiestich dní, ale aj za prípravu pred samotnými pretekmi. Dôkazom toho je i umiestnenie jazdcov tímu v jednotlivých triedach: Štefan Svitko a Robo Kapajčík vyhrali triedy C3 a C2 a Radek Matoška skončil v triede C3 na treťom mieste, keď sa medzi neho a Svitka dostal Američan Roy Sullivan.

Druhým naším najúspešnejším zástupcom je PB Racing Team Slovakia, ktorý sa z počiatočného 23. miesta po prvom dni posunul vyrovnanými výkonmi až na celkovú 18. pozíciu. Tím založený na spoľahlivosti Vlada Preisa a Mareka Vozáka potiahli rýchle časy neustále sa zlepšujúceho Matúša Barnu. Toto miesto je odmenou za ich trpezlivosť.

Smoliarmi tohtoročnej šesťdennej boli jazdci Motosport Racing Teamu, ktorí sa prezentovali až do piateho dňa vzostupnými výsledkami. Zlatko Novosád jednoznačne svojimi výkonmi a skúsenosťami pomohol mladším tímovým kolegom. Miroslav Ševela a Marek Haviar (ten až do svojho nešťastného zranenia) predvádzali veľmi dobré výkony a súperili s jazdcami z vyspelých motoristických krajín. Zranenie jazdca spôsobilo prepad tímu z priebežnej výbornej 8. na konečnú 22. priečku spomedzi 74. klubov. Toto umiestnenie však vôbec nezodpovedá ich kvalitám, ale tak to už žiaľ v športe chodí, čoho dôkazom je i štvrté miesto Zlatka Novosáda a 7. miesto Miroslava Ševelu v triede C3.

Treba podotknúť, že veľmi dobré výkony našich jazdcov boli aj vďaka spoľahlivosti motocyklov. Ani jeden z jazdcov nemal s technikou väčšie problémy, štartovali na motocykloch rôznych značiek.

Robert Kapajčík (Slovakia Hant Team)
?Som maximalne spokojný, základ sme položili rýchlymi časmi v prvých dňoch. So silami som vydržal až do konca. S celkovým prvenstvom medzi jazdcami C kategórie som nepočítal.?

Štefan Svitko (Slovakia Hant Team)
?Sústredili sme sa hlavne na klubovú súťaž a celý čas sme úspešne ťahali za jeden koniec.?

Radek Matoška (Slovakia Hant Team)
?Vyhrali sme a to stačí J. Posledné dni sme išli viac na istotu, dnešný motokros už o konečnom poradí nerozhodoval.?

Maroš Kubačka (manažér Slovakia Hant Teamu)
?Chalani zajazdili nad všetky očakávania, technika vydržala, splnili sme si ciele, s ktorými sme sem išli a domov nesieme zlato.?

Vladimír Preis (PB Racing Team Slovakia)
?Bola to moja prvá šesťdenná, mám novú skúsenosť. Súťaž bola veľmi náročná, som rád, že som dojazdil do cieľa.?

Matúš Barna (PB Racing Team Slovakia)
Názor sa nám nepodarilo získať. Pri záverečnom motokrose sa po páde v lieviku v prvej zákrute prezentoval stíhacou jazdou, keď predbehol asi polovicu štartového poľa.

Marek Vozák (PB Racing Team Slovakia)
?Som v cieli, veľmi rád, že som dojazdil šesťdennú bez trestnej minúty. Ruky bolia, ale celkovo spokojnosť.?

Zlatko Novosád (Motosport Racing Team Slovakia)
?So svojim výkonom som spokojný, hlavne že sa mi sa nič nestalo, motorka fungovala ako mala. Jazdil som na istotu, svedčí o tom každá moja dojazdená šesťdenná.?

Miroslav Ševela (Motosport Racing Team Slovakia)
?V triede som dojazdil siedmy, mohlo to byť možno lepšie, ale jazdil som na istotu s cieľom dojazdiť celú súťaž.?

Marek Haviar (Motosport Racing Team Slovakia)
?Včera pri páde mi nohu vtiahlo pod motorku. Podozrenie na zlomeninu sa nepotvrdilo, motokros som dojazdil so sebazaprením.?

Celkové neoficiálne výsledky:

Trofej klubových tímov: 1. Slovakia Hant Team, 2. Motoclub Italia, 3. Team Ostra Gota 1, 18. PB Racing Team Slovakia, 22. Motosport Racing Team Slovakia

C1: 1. Gerini (ITA/Husqvarna), 2. Frycz (POL/KTM), 3. D?Ambrosio (ITA/TM), 12. Barna (SVK/KTM), 39. Vozák (SVK/Husqvarna)
C2: 1. Kapajčík (SVK/KTM), 2. Figueras (ESP/KTM), 3. Sjoo (SWE/KTM),
C3: 1. Svitko (SVK/KTM), 2. Sullivan (USA/Husaberg), 3. Matoška (SVK/KTM), 4. Novosád (SVK/Gas-Gas), 7. Ševela (SVK/Gas-Gas), 20. Preis (SVK/KTM), 38. Haviar (SVK/Gas-Gas)

Svetový pohár žien: 1. Francúzsko, 2. USA, 3. Švédsko,

Trophy team: 1. Francúzsko 2. Taliansko 3. USA ……… 11. ČR
Junior trpohy team: 1. Taliansko 2. Austrália 3. Francúzsko….11. ČR

E1: 1. Ivan Cervates (Špa), 2. Ricky Dietrich (USA), 3. Julien Gautier (Fra)
E2: 1. Alessandro Belometti (ITA), 2. Rodrig Thain (Fra), 3. Fabrizio DIni (ITA)
E3: 1. Marko Tarkkala (Fin), 2. Sebastien Guillaume (Fra), 3. Christophe Nambotin (Fra).