Connect with us

Spravodajstvo

Slovakia Racing organizátorom európskeho šampionátu

Publikovaný

on

Agentúra Slovakia Racing získala od Medzinárodnej motocyklovej federácie FIM Europe poverenie organizovať v rámci medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship v roku 2015 aj Majstrovstvá Európy v novej triede Stock 250 ccm. Pre slovenskú agentúru je to neuveriteľný postup medzi top promotérske spoločnosti a zároveň najlepšie ocenenie kvalít, ktoré dokázala pri organizovaní seriálov Alpe Adria a IMRC.  

Nová trieda Stock 250 so štvortaktnými motormi, ktorá okamžite dostala štatút Majstrovstiev Európy, je určená predovšetkým začínajúcim pretekárom vo vekovom rozmedzí 13-21 rokov a jej výhodou je ekonomickejšia dostupnosť ako u triedy Moto3. V rámci šesťdielneho seriálu bude na jazdcov čakať vždy dvoje štartov, čo znamená, že body budú zbierať spolu v dvanástich pretekoch. Technické a športové poriadky sú vo finálnej časti prípravy a v krátkom čase budú zverejnené prostredníctvom všetkých európskych národných motocyklových federácií.  

 Promotér seriálu, agentúra Slovakia Racing, začala v roku 2011 s organizovaním amatérskych okruhových podujatí, o rok neskôr mala na starosti Slovenský pohár a v roku 2013 už bola promotérom seriálu International Motorcycle Race Championship. Výborná organizácia a jedinečný prístup k samotným pretekárom priviedol agentúru v roku 2014 na medzinárodnú scénu ako organizátora niektorých podujatí Alpsko-jadranského šampionátu. Od budúcej sezóny však už bude promotérom kompletného seriálu Alpe Adrie a zároveň európskeho šampionátu spomenutej novej triedy Stock 250.  

 „Veľmi ma teší, že po pozitívnych skúsenostiach s nami nám Medzinárodná motocyklová federácia FIM Europe pridelila organizovanie pretekov seriálu Majstrovstiev Európy,“ vraví riaditeľ agentúry Slovakia Racing Peter Šurina. „Pre nás je to nielen ocenenie našej práce, ale aj výzva a motivácia prinášať niečo nové. Samozrejme, je to aj väčšia zodpovednosť a viac práce a určite to prinesie aj väčšiu medializáciu a aj celkovú úroveň vo všetkom aj pre seriály Alpe Adria a IMRC. Naberá to celkom iné rozmery a máme sa všetci na čo tešiť.  

Tlačová správa, autor: Richard Karnok

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri