Connect with us

Podujatia

Športové tipy na víkend 24. – 25. 9. 2016

Publikovaný

on

RedBull Get On Top sa blíži, nekompromisne rýchlo!

Už 24. septembra 2016 sa pozornosť vyznávačov terénnych motoriek opäť upriami na kopec na severe Slovenska, kde vzduch naplní vôňa spáleného benzínu. Legenda sa vracia na scénu a adrenalínoví nadšenci majú šancu zažiť nekompromisný vertikálny súboj na motorkách znova. RedBull Get On Top je podujatie nadväzujúce na legendárnu akciu, ktorá sa v Porúbke pri Žiline naposledy konala pred trinástimi rokmi. Tento rok sa pravidlá upravili a vo vynovenej verzii to už nebude iba súboj jazdec vs. kopec, ale zároveň aj jazdec vs. jazdec. Porúbka zažije celosvetovú premiéru konceptu „dualup-hill“, ktorý na štartovú líniu proti sebe postaví dvoch pretekárov. Postupuje ten jazdec, ktorý to dotiahne vyššie a podarí sa mu zdolať prekážky na pripravovanej trati. Na štarte sa stretnú profesionáli aj začiatočníci, mladá krv a starí klasici, úspešní jazdci, ale aj neznáme talenty. Takže nestretneš iba Štefana Svitka, ale aj posledného víťaza RedBull Get On Top z roku 2003 – Zlatka Novosáda.

Finálové podujatie, rozhodujúce boje –Alpe Adria + IMRC na Slovakia ringu

Slovenskí diváci sa tento víkend (23. – 25. septembra) môžu tešiť na motoristickú lahôdku.  Na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni sa uskutoční záverečné kolo prestížneho motocyklového šampionátu Alpe Adria. Okrem iného sa tam rozhodne o šampiónovi v kráľovskej kubatúre superbikov. Na vlastné oči budete môcť po dva dni sledovať fantastické preteky, každý deň jedny, v triedach od 125 kubických centimetrov až po mimoriadne populárne Superbiky, pričom práve kráľovské Superbiky sľubujú skvelý boj o titul šampióna medzi dvomi najväčšími favoritmi, Čecha Lukáša Peška s Rakúšanom Julianom Mayerom.
„Obaja sa na preteky na Slovakia Ringu veľmi tešia. Sľúbili, že do boja o titul dajú všetko,“ uviedol riaditeľ podujatia Peter Šurina. „Pre divákov to bude skvelý zážitok. Uvidia priamy súboj o post šampióna, ako aj ďalších výborných jazdcov. Na cieľovej rovinke budú dosahovať rýchlosť okolo 300 km/h, čo fanúšikovia tiež nevidia každý deň. Ak si však chcú vychutnať techniku jazdy, odporúčame im prírodné tribúny pri pomalších zákrutách,“ doplnil. Rozhodnuté však nie je ani v niekoľkých ďalších triedach, Moto3, Superstock 600 či Supersport, a tak o fantastické súboje nebude rozhodne núdza. Na mieste ale budete môcť fandiť aj domácim pretekárom, keďže sa tu predstaví kompletná slovenská špička na čele s Jaroslavom Černým a Tomášom Svitkom. Diváci sa môžu tešiť na zábavu na trati, ale aj mimo nej. Organizátori si pripravili atrakcie pre celé rodiny. Po oba dni sa doobeda uskutočnia tréningy či kvalifikácie, samotné preteky začnú v sobotu a aj nedeľu napoludnie.    

Predposledné podujatie seriálu RP MX západ – Skýcov, 25. 9. 2016 Organizátor MOTOCROSS CLUB SKÝCOV Vás srdečne pozýva na predposledné podujatie tohtoročného seriálu regionálneho poháru západ – SCRUB Motocross Cup 2016, ktoré sa uskutoční už túto nedeľu 25. 9. 2016. Podujatie plné adrenalínu a športového zápolenia bude obohatené zaujímavým sprievodným programom. Pripravená je i bohatá tombola, pozornosti a spomienkové darčeky pre deti.
Prvé oboznamovacie tréningy štartujú triedami MX4, MX4+ a Twinshock o 8:15 hod.
Finálové jazdy sú naplánované na 12:30 hod.
Sezónu 2016 V+S Welding Cup-u ukončíme 02. 10. 2016 v Kechneci.
Trať, na ktorej sa vlani jazdil záverečný motocross ISDE (medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže) si budú môcť užiť a zároveň sa tak aj rozlúčiť so sezónou jazdci bodujúci do Regionálneho pohára Východ aj do Slovenského pohára. Pridruženým podujatím budú  Medzinárodné majstrovstvá Slovenska najmenších, teda kategórie MX65. Na podujatie vás pozýva promotér seriálu ESX production team (Europe Starts Supercross Tournament production).

Pohár mieru a priateľstva SVK:UKR na plochej dráhe v Žarnovici

Už len pár dní nás delí od posledných pretekov žarnovickej plochodrážnej sezóny 2016, ktoré pripravuje SpeedwayClub Žarnovica na nedeľu 25. septembra. Pohár mieru a priateľstva ponúkne súperenie reprezentačného výberu Slovenska a Ukrajiny.
Nasadenie domácich pretekárov bolo avizované už vopred a stále platí. Proti Ukrajine budú štartovať Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič a David Pacalaj. Nasadenie ukrajinských pretekárov sľubuje kvalitatívne vyrovnané preteky. Ťahúňom tímu bude Andrij Kobrin, ktorý sa môže pýšiť nielen víťazstvami v seriáli MACEC Cup v rokoch 2012, 2014 a 2015 ale aj bronzom z Majstrovstiev sveta juniorských družstiev 2011 a ME juniorských družstiev 2012. Jeho tímovými kolegami sú ďalej Vladimir Kolodij (víťaz Zlatej prilby SNP v r.1995, 4-násobný individuálny majster Ukrajiny), Vitalij Lysak, Dimitrij Mostovyk, Stanislav Ogorodnik a posledným do partie je Marko Levišin. Všetci sú to draví a skúsení jazdci, čo sľubuje divácky veľmi zaujímavé podujatie. Prvý štart je naplánovaný na 15:20 hod.    

 

Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri