Connect with us

Podujatia

SPYDER TOUR Malá Fatra má za sebou 5 ročníkov… Ako bolo?

Publikovaný

on

SPYDER TOUR MALÁ FATRA – 8. – 11. 8. 2019
Ak si tu ešte nebol, toto ťa možno osloví na budúci rok…

5. ročník SPYDER TOUR MALÁ FATRA sa už tradične začal vo Valčianskej doline, kde sa stretli milovníci opačných trojkoliek zo všetkých kútov Slovenska a zavítali aj priatelia z Čiech a Moravy.

Foto

V piatok nás vietor zavial na Donovaly, kde sme motorové stroje vymenili za boby a vyskúšali si jazdu na bobovej dráhe, bez pridávania plynu, poniektorí len s aktívnym brzdením. Všetkých nás potešilo, že najväčšou atrakciou, ktorú ocenili aj návštevníci Donoval, bola nie bobová dráha, či autodráha, ale do polkruhu zoradené Spydery všetkých možných farieb a modelov. Bola to pastva pre oči každého, čo si chcel stroje odfotiť, či len dotknúť sa týchto výnimočných strojov.

Posilnení tradičnými slovenskými špecialitami v Kolibe Holica na Hutách, sme sa presunuli na Oravu, kde nás čakalo výnimočné prekvapenie. Opäť sme zosadli z našich spyderov a nastúpili sme do pravého nefalšovaného BVP (pre nezainteresovaných bojové vozidlo pechoty). Jazda to bola skutočne nezabudnuteľná. Vytriasli sme aj posledné zvyšky obeda, a zážitok z prechodu cez potoky, strže a prudké zrázy nám zostane do konca života.

Foto

Samozrejme, všetky silné zážitky sa rozoberali dlho do noci a všetci odhadovali, či program v sobotu bude zaujímavejší ako bol ten dnešný.
35°C , jazda v tričkách, teplý vietor vejúci okolo prilby a  mototrasa, odkrývajúca krásy Turca a Liptova, nás zaviedla v sobotu až do jaskyne vo Važci. Okrem schladenia na 8°C sme konštatovali, koľké ešte nepoznané krásy máme na Slovensku, a to nielen nad zemou, ale aj v podzemí.
Ďalšou zastávkou bola koliba Červený kút, ktorá je známa tradične dobrou kuchyňou a priateľským prístupom k motorkárom a spyderistom.
V tieni lesných  ciest vedúcich z Liptova, okolo Liptovskej Mary, Bešeňovej, cez Lúčky do Vyšného Kubína, sme vytvorili úžasný „moto had“ pozostávajúci z 22 spyderov, kamarátov motorkárov a dokonca aj jednej Corvetty.
Tento úžasný výjazd sme zakončili „schladením“ u Janka Lapšanského v ADRII v Martine, ktorý nás pohostil najlepšou zmrzlinou nielen Malej Fatry, ale podľa nášho názoru, celej Európy.

Podľa hodnotenia účastníkov, je každý ročník niečím špecifický a zaujímavý. Ale tento, bol skutočne výnimočný. Zišli sa na ňom úžasní ľudia, ktorí boli nadšení trasami, zaujímavým programom a možnosťou jazdiť spolu ako jeden celistvý organizmus.

Lebo aj o tom je SPYDER TOUR. O priateľstve, súdržnosti a ohľaduplnosti.

Chceme poďakovať všetkým účastníkom, stoperom a sponzorom, za podporu tohto výnimočného podujatia.

O rok sa na všetkých teší Tony Vlček.

SPYDER TOUR Malá Fatra má za sebou 5 ročníkov… Ako bolo?

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri