Connect with us

Spravodajstvo

Štefan Svitko aj po včerajšku na skvelom treťom mieste

Publikovaný

on

Včerajšia 8. etapa, ktorá po prvý krát priniesla piesok a duny sa stala korisťou Austrálčana Tobyho Pricea na továrenskej KTM, ktorý išiel výborne a druhému v poradí Paolovi Goncalvesovi v cieli nadelil 5:11 min. Vďaka tomu Price poskočil v priebežnom poradí na vedúcu priečku práve pred spomínaného Goncalvesa. Portugalčan na továrenskej Honde síce včera obsadil druhú priečku a stratil aj priebežné vedenie, no mal aj kus šťastia, keď sa pri nepríjemne vyzerajúcom páde vážne nezranil a dokonca ani príliš nepoškodil motorku.

 Ďalší úspešný deň má za sebou aj Štefan Svitko, ktorý včera skončil na 4. mieste a udržal si výborné 3. miesto v priebežnom poradí, na chrbát mu však pomaly začína dýchať Pablo Quintanilla, ktorý jeho náskok včera stiahol o 2 minúty na celkových 7:12 min.

Dnes na jazdcov čaká maratónska etapa so štartom a cieľom v Belene. Po absolvovaní 436 km sa jazdci presunú do izolovaného bivaku, kde nebudú mať prístup servisné tímy a prípadné opravy sú tak výlučne v réžii jazdcov. Dnes je preto dôležité šetriť techniku a prísť do cieľa bez technických problémov. Dnešný meraný úsek povedie mimo ciest a bude náročný najmä z pohľadu navigácie a je vysoko pravdepodobné, že sa dočkáme zaujímavých výsledkov, ktoré zamiešajú celkovým poradím.

Števo Svitko je aj po 8.etape na vynikajúcom 3. mieste (foto: Štefan Svitko fanklub FB)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri