Connect with us

Spravodajstvo

Svitok sa predstavil slovenskému publiku

Publikovaný

on

TLAČOVÁ SPRÁVA TOMÁŠA SVITKA 05/2008
29.04.2008 Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu sa Gold Fren Team Erinac s naším Tomášom Svitkom predstavili slovenským fanúšikom na medzinárodnom podujatí Race for fun! na letisku Trenčíne. Pretekov sa zúčastnili aj špičkoví pretekári z Českej republiky a aj keď sa nebojovalo o body do žiadneho šampionátu, jazdci predviedli divákom skvelé výkony.

V kvalifikácii triedy licenčných pretekárov do 600 ccm bol najrýchlejší Radek Rous, Tomáš Svitok si vyjazdil štvrté miesto. Po štarte pretekov vyrazil najrýchlejšie podľa očakávania Rous, ktorého stíhal práve Svitok. Na čele sa vytvorila štvorica jazdcov, spomenutých doplnili Rousov krajan Václav Bittman a Slovák Tomáš Krajčí. Po peknom súboji Svitka s Bittmanom sa českému pretekárovi predsa len podarilo odpútať, a tak sa medzi našimi pretekármi Svitkom a Krajčím v závere rozhodovalo o tretie miesto, ktoré nakoniec získal Svitok.

Tomáš Svitok:
?Boli to pekné preteky a pre mňa dobrá skúsenosť jazdiť s Rousom a Bittmanom. Vyskúšali sme aj iné nastavenie podvozku, ktoré sa nám osvedčilo. Je vždy príjemné jazdiť pred domácim publikom a teším sa, že túto možnosť my pretekári máme, aj keď sa nejedná o majstrovský podnik. Mohli sme tak našu prácu predviesť našim tímovým fanúšikom a partnerom. Vo štvrtok ma čakajú prvé preteky ERES-Racing Cupu na Pannoniaringu a to bude zároveň prípravou na prvé podujatie šampionátu Alpe Adria, ktoré sa bude konať o dva týždne Rijeke."

Svitok sa predstavil slovenskému publiku

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri