Connect with us

Spravodajstvo

Svitok v Imole s novými skúsenosťami

Publikovaný

on

Cez víkend sa v talianskej Imole konalo ďalšie podujatie Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, kde sa po druhýkrát v tíme Union Bike Gimotorsports predstavil aj 19-ročný Slovák Tomáš Svitok štartujúci na motocykli MV Agusta.

Oproti predchádzajúcemu podujatiu, kedy na nemeckom Nürburgringu prevládalo nepriaznivé počasie, bolo v Taliansku slnečno, problémov si však pretekári užili takisto dosť, keď v piatok prišli pre znečistenú trať o voľný tréning. Pre Tomáša znamenal tento víkend ďalšie zblíženie sa s novým tímom a motocyklom a v cieli nedeľňajších pretekov mu patrilo 24. miesto.

Tomáš Svitok:
,,Je mi veľmi ľúto, že sme pre znečistenú trať prišli o piatkový voľný tréning, pretože každá možnosť jazdenia je pre mňa pre zžívanie sa s motocyklom dôležitá. Možnosť zoznámiť sa s okruhom som teda mohol využiť až v sobotu ráno vo voľnom tréningu. Žiaľ, na motocykli sa pokazilo elektronické radenie a motor vo vysokých otáčkach vynechával a stihol som preto len štyri rýchle kolá. V kvalifikácii sme potom skúšali nové brzdové platničky, ktoré sa však neosvedčili, preto sme sa v nedeľu vrátili k pôvodným. Ku koncu kvalifikácie som sa už ako tak dokázal dostať do tempa. Do pretekov som tentoraz odštartoval veľmi zle a prepadol som sa až celkom na koniec poľa, v prvom a druhom esíčku som však stihol nejaké
miesta utrhnúť. Zo začiatku som jazdil dosť kŕčovito, ale asi od šiesteho kola som sa dokázal uvoľniť, jazdilo sa mi výborne, zrýchlil som a dostal som sa ešte pred dvoch súperov. Tím pracoval skvele, všetci si uvedomovali, že sa jedná o preteky na jednom z najťažších okruhov a na to, že som toho v tréningoch nemohol veľa odjazdiť, v tíme vládla spokojnosť. Už o pár dní ma čakajú ďalšie preteky vo francúzskom Magny Cours a verím, že sa mi bude dariť ešte lepšie."

Autor foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri