Connect with us

Testy a recenzie

Testovali sme Transalpa v Alpách v snehu a v mraze

Publikovaný

on

Prvé dojmy ? test Honda XL700V Transalp
Cesta na Col de ĺa Bonette (24. 10. 2007)


Honda po prvý krát oficiálne predstavila novinárom novú generáciu cestného endura Honda XL700V Transalp počas dvojdňového testu vo francúzskych Alpách, kde sme nemohli chýbať. Úvod spojený s prenocovaním v Monaku bol takým príjemným začiatkom, no celá akcia bola najmä o dobrodružstve a tak na druhý deň na nás čakali naleštené motorky a jasný cieľ, pokoriť najvyššie položenú asfaltovú cestu v Európe, povestný Col de ĺa Bonette s vrcholom v nadmorskej výške 2 802 m. n. m. Vyrážam s malou dušičkou, pretože počasie neveštilo nič dobré a nepriaznivá predpoveď sa nakoniec splnila do bodky. Počas takmer 300 km v sedle sa dážď striedal s mrazom a nakoniec aj hustým snežením práve na vrchole tohto úžasného horského pasu, ale určite to stálo zato. Nový Transalp zanechal vo mne veľmi dobrý dojem, pružný motor je živší oproti svojmu predchodcovi, jazdeckým komfort je vynikajúci, z motorky som na konci dňa možno zosadal na kosť zmrznutý, ale bez únavy. S ľahkosťou zvládol presun prehustenou dopravou Monaka, na diaľnici bezchybne porušoval predpísanú maximálnu rýchlosť a v strmom stúpaní na vrchol Bonettu bol na neho úplné spoľahnutie. Univerzálne motorky možno stoja v tieni superšportov, naleštených čoprov, ostrých endúr, no na rozdiel od ostatných sú dobré vo všetkom a taký je presne aj Transalp.

PS: Honda nám spestrila aj záver celej akcie, nocou pod stanom vo vysokohorskom kempe niekde hlboko v horách francúzskych Álp. Celý, podrobný test nájdete v Motomagazine č.12/07.
Autor: M. Tamáši, MOTOMAGAZÍN

Testovanie Transalpa v Alpách

4 komentáre

4 Comments

 1. VladiB

  26. októbra 2007 at 15:54

  Ešte pripravujem album

 2. raptor

  26. októbra 2007 at 17:54

  No teda klobuk dole..

  ..tomuto hovorim stavnata bleskovka /nie motohodinky kua/

 3. kankoXF

  26. októbra 2007 at 18:09

  🙂 🙂 V takej vyske a uz skoro po snehu… pani smekam pred Vami…. 😶

  Tolko zatracovany Transalp 2008 bol pochvaleny… 😉

 4. AMIS

  29. októbra 2007 at 20:29

  Nechýba tej motorke niečo 🙂 Pred Transkami z rokov 98 a tak som mal väčší RESPECT, toto už je horšie asko tá GUZI 😠 Ale na tom snehu a bnavzše tak jemnej vrstve klobúk dole.To je ako Jánošík na hrachu.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri