Connect with us

Spravodajstvo

Tím SK Energy testoval v Španielsku

Publikovaný

on

Prvé tohtoročné testy v španielskom Aragóne má za sebou slovenský tím SK Energy s Tomášom Svitkom a Čechom Ondřejom Ježkom. Hoci nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 Svitok absolvuje na motocykli Kawasaki, v Španielsku ešte jazdil na staršej Ducati.

Dôvodom testovania na staršom motocykli bolo, že novú Kawasaki dostal len krátko pred odchodom na juh Európy a neostal tak čas na jej úpravu pre potreby pretekania. To však nebolo až také podstatné, pre samotného Tomáša bolo dôležitejšie rozjazdiť sa po dlhej zimnej prestávke a to sa mu aj podarilo.

Tomáš Svitok:
„Tri dni testov prebehli na jednotku a to aj napriek tomu, že každý deň poobede pršalo. Doobedia však boli ideálne pri sedemnástich stupňoch Celzia. A hoci som stihol odjazdiť len niečo cez päťsto kilometrov, tak to boli kilometre dostatočne rýchle. Od posledných pretekov na Magny Cours som totiž na motorke nesedel a mojím cieľom bolo dostať sa do tempa, čo sa mi aj podarilo celkom rýchlo. Jazdil som ešte na mojej vlaňajšej Ducati, no podarilo sa mi s prehľadom prekonať osobný rekord a stratil som len štyri desatiny na tímového kolegu s novým modelom Panigale, čo mi len potvrdilo, že zimná príprava stála naozaj zato a o to viac sa teším na nadchádzajúcu sezónu. Najbližšie ma čakajú testy na domácom Slovakia Ringu, ktoré pre mňa budú zžívaním sa s novým motocyklom. Ďakujem celému tímu na čele s majiteľom Ľubom Gréčom, mojim mechanikom Martinom Mikulom, či Ľudovítom Beňom z El-Performance, vďaka ktorým som už teraz na testovaní pri každom výjazde na trať stále zrýchľoval.“

Ondřej Ježek:
"Úvodné testy v Aragone sú za nami. Za seba môžem povedať, že boli celkom úspešné. Nebyť niekoľkých dažďových prehánok, ktoré narušili program testov, nemali by chybu. Mrzí ma, že sme nemohli najazdiť viac kôl, predsa len je 88 kôl za tri dni podpriemerný počet. Ale vzhľadom na okolnosti musíme byť spokojní. Ducati Panigale sa ovláda veľmi ľahko a má podľa mňa veľký potenciál. Ešte nás však čaká veľa práce. Motor síce disponuje obrovským výkonom, ale v spodných otáčkach je ešte čo zlepšovať. Trochu nás tiež trápili problémy s quickshifterom. So zajazdeným časom som však spokojný. Najbližšie nás čakajú testy cez víkend na Slovakia Ringu. Dúfajme, že počasie bude trochu lepšie, než hlási predpoveď."

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri