Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Svitok testoval na Pannoniaringu

Publikovaný

on

TLAČOVÁ SPRÁVA TOMÁŠA SVITKA 02/2009

Dva dni zimy si na maďarskom Pannoniaringu užil 18-ročný slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok, člen českého tímu K+L Intermoto Czech. Cieľom testovania bolo predovšetkým oboznámenie sa s novým motocyklom, ale aj rozjazdiť sa po zimnej prestávke.

Testy boli zároveň prípravou na testovanie tímu K+L Intermoto Czech, ktoré sa bude konať o dva týždne v španielskej Valencii.
Slovenskí fanúšikovia však budú môcť Tomáša vidieť ešte predtým, a to na výstave Motocykel 2009, ktorá sa bude konať o týždeň v bratislavskej Inchebe. V nedeľu 22. marca o 13. hodine prebehne Tomášova autogramiáda v stánku Slovenskej motocyklovej federácie v hale B stred, stánok č. 31.

Tomáš Svitok:
,,Počasie sme mali veľmi zlé, v stredu sme si slnka veľmi neužili, aj tak som ale začínal už ráno, hlavne sme skúšali rôzne nové nastavenia riadidiel, páčok a stupačiek, potreboval som sa zžiť s touto pre mňa novou motorkou. Jazdil som preto len na starých pneumatikách, no večer už začínalo byť chladno, ale bolo slnečno a ešte som chcel jazdiť čo najviac, bohužiaľ som na konci cieľovky nabehol na žltú čiaru a mal som, našťastie, len ľahký pád.
Na druhý deň sme sa sústredili už len na motorku a jazdecký štýl.
Tento motocykel je skvelý, ale celkom odlišný od mojich predošlých a som s ňou veľmi spokojný. Okolo obeda sme sa dostali na čas 2:06, čo je len štyri sekundy za mojim osobným rekordom na tomto okruhu a pri desiatich stupňoch Celzia som teda veľmi spokojný."


Richard Karnok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri