Connect with us

Spravodajstvo

Top 10 pre Yamaha Maco Racing Team v Le Mans

Publikovaný

on

Mimoriadne napínavé preteky prinieslo prvé podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, ktoré sa počas víkendu 9. a 10. apríla uskutočnili vo francúzskom Le Mans. Na štart slávnej 24-hodinovky sa postavilo 57 tímov, medzi ktorými nechýbal ani slovenský zástupca Yamaha Maco Racing Team.  

Ako pretekári sa na motocykli Yamaha slovenského tímu predstavili Marko Jerman zo Slovinska, Švajčiar Gregory Junod a domáci Anthony Dos Santos. Všetci traja už majú skúsenosti s pôsobením v tíme Yamaha Maco Racing a to bolo cítiť od prvých tréningov. Na súťažiace tímy tentoraz čakalo mimoriadne nepríjemné počasie, chlad a dážď ovplyvnil nielen tréningy, ale aj samotné preteky, keď počas noci klesala teplota k hodnote nula stupňov Celzia. Počas kvalifikácie v slovenskom tíme zvolili tradičnú taktiku istoty, ktorá znamenala 18. miesto na štartovom rošte.   Po štarte pretekov sa však na tímovom motocykli prejavila porucha elektroniky, ktorá odsunula Gregory Junoda až na záver poľa jazdcov a práve problém s elektronikou nakoniec sprevádzal slovenský tím až do konca 24-hodinových pretekov. Tie sa však stali mimoriadne strhujúcimi, keďže aj napriek spomenutému problému sa tím prepracovával výsledkovou listinou nahor a niekoľko hodín pred cieľom bolo zrejmé, že jazdci útočia nielen na bodované pozície, ale aj na umiestnenie v prvej desiatke! Hru nervov zvýraznil ešte dážď v samotnom závere pretekov, no vynikajúce desiate miesto v celkovom hodnotení a šieste v triede EWC si už tím Yamaha Maco Racing vziať nenechal.  

Martin Kuzma, majiteľ tímu: „Bol to veľký boj. Od začiatku až do konca sme mali problémy s elektronikou, ktorá fungovala len striedavo. Z toho potom vyplynuli aj ďalšie problémy a my sme tým pádom strácali čas aj pri výmenách v boxe, keďže sme vždy museli resetovať riadiaci systém. Ale som šťastný, že aj napriek tomu dokázali všetci traja pretekári a rovnako každý člen tímu zachovať maximálne sústredenie, nepodľahnúť zúfalstvu, lebo všetci videli šancu, ktorá reálne existovala. Nakoniec sme teda z veľkého trápenia dokázali zlepiť výborný výsledok a ja som za to vďačný každému jednému v tíme, pretože všetci pracovali na viac ako sto percent. Rovnako sa chcem poďakovať aj všetkým našim partnerom a fanúšikom, ktorí nám pomáhajú a držia palce.“  

Ďalšie podujatie svetového šampionátu sa uskutoční 11. júna ako 12-hodinové preteky v portugalskom Portimau.  

Tlačová správa

Marko Jerman na trati v Le Mans

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. satanokky

    13. apríla 2016 at 14:27

    Pekne. A to my nemáme jedného schopného jazdca, ktorý by mohol jazdiť za Slovenský team?

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri