Connect with us

Turistické články

Tour okolo Čierneho mora je už v Turecku

Publikovaný

on

Po týždňovej odmlke tú máme ďalšie správy o tom ako sa darí Peťovi Šiškovi, Mirke Cabajovej a Martinovi Tencerovi na ich Tour okolo Čierneho mora. Od ich štartu 10. 7. z Prešova ubehli už tri týždne a podľa údajov z monitorovacieho zariadenia na stránke www.commander.sk za toto obdobie zdolali už viac ako 6 387 km.

Krátky stop v Náhornom Karabachu
Po zastávke v Azerbajdžáne sa minivýprava prehupla cez horské sedlo do stále ešte problematického Náhorného Karabachu. Policajná kontrola zistila, že sa do Karabachu dostali bez vstupných víz, ktoré si potom museli dodatočne vybaviť v hlavnom meste Stepanakert. Mimochodom týmto mestom vedú nádherné kľukaté cesty. Návšteva Karabachu bola len krátka a nocľah si už našli pri rieke Vsakala v Arménsku. Z Arménska nasledoval smer Gruzínsko a pohodová návšteva starého kamenného mesta Vardzia.

Prechod do Turecka
Prejsť hranicami do Turecka zabralo 2 hodiny aj s vízami. Na tureckej strane sa vo veľkom štýle stavajú parádne štvorpruhové cesty a vyrastajú nové fabriky. Krátko nato nasledoval prechod cez Ararat parádne výhľady a jazero Van. Kúpeme sa neďaleko sopečného krátera Nemrut v jednom z priľahlých jazier. Nasleduje prehliadka vykopávok na hore Nemrut a Arsemia. Motorkám sa nevyhýbajú drobné poruchy a Peťovi počas čistenia palivového filtra, praskla palivová hadička vedúca k vstrekovaniu pričom vytiekol takmer všetok benzín z nádrže. Momentálne sa výprava nachádza v centrálnom Turecku a smeruje na západ.

Sledujte online
Vďaka dvojici sledovacích zariadení, ktoré poskytla firma Commander Systems si môžete pozrieť aktuálnu polohu výpravy priamo na mape a dokonca si môžete podrobne pozrieť jednotlivé trasy, ktoré doteraz prešli.
Stačí si otvoriť stránku www.commander.sk [linka] a prihlásiť sa pomocou dole uvedených prihlasovacích údajov.

Meno: cernemore
Heslo: commander

Tour okolo Čierneho mora je už v Turecku

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri