Connect with us

Spravodajstvo

TrailTracker – bezpečnosť na trati

Publikovaný

on

Tento rok sa nám to s novinkami len tak sype. Na nete sa objavila zaujímavá novinka TrailTracker. Je to systém, ktorý sa upevní na motokrosové okuliare, prepojí sa cez aplikáciu s telefónom a užívateľovi signálmi naznačuje veci ako prichádzajúcich jazdcov, spadnute stromy, navigáciu alebo iné podľa voľby.

Užívateľ uchytí TrailTracker pomocou klipu na elastickú časť okuliarov. LED displej sa uchytí na priehľadnú časť okuliarov. Systém je pripravený tak, aby sa dal používať na viacerých okuliaroch, teda nejedná sa o jednorazovú montáž bez možnosti spätnej demontáže.

Záujemca si môže vybrať systém, ktorý sa pripína na okuliare, alebo priamo okuliare so zabudovaným displejom. Vďaka trom LEDkám, ktoré menia farby dostáva jazdec jednoduché ale zároveň efektívne upozornenia. Každá farba má za úlohu informovať jazdca v reálnom čase: ·

Červená informuje jazdca o prichádzajúcom jazdcovi a to či v priamo smere alebo zboku

– ·Modrá farba navádza jazdca podľa zvolenej trasy k jeho cieľu ·

– Žlté/zelené upozornenia informujú jazdca o iných prekážkach, ktoré si jazdce nastaví v aplikácii


Aplikácia funguje tak, že si užívateľ vytvorí profil. V profile si môže tvoriť zoznam priateľov, posielať správy a tak isto môže spravovať, prezerať a zdieľať trasy, trasové body a upozornenia.

Systém vyzerá veľmi zaujímavo na jednej stráne preto že je určený jazdcom, ktorí obvykle nemajú čas alebo možnosť sledovať GPS prístroj a na druhej strane preto, že môže pomôcť predísť stretu s iným jazdcom v neprehľadnom teréne.

Viac na: link


Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri