Connect with us

Podujatia

Úspešná účasť slovenských jazdcov na ME Enduro v Lotyšsku!

Publikovaný

on

Počas posledného júnového víkendu (29. – 30. 6. 2019) sa v lotyšskom meste Madona uskutočnilo tretie podujatie tohtoročného seriálu Majstrovstiev Európy enduro. Na uvedenom šampionáte nás úspešne reprezentovala štvorica jazdcov Katarína Juríčková, Thomas Hostinský, Martin Giertl a Patrik Halgaš.  

Počasie v Madone bolo veľmi premenlivé. V sobotu účastníkom komplikoval jazdenie silný vietor a nepríjemná zima. V nedeľu sa počasie umúdrilo a trochu sa oteplilo. Trať podľa slov našich jazdcov bola veľmi náročná a nebezpečná. Povrch terénu sa skladal prevažne z piesku, celkovo bola trať zo sypkého materiálu, čím sa stávala prašná, obsahovala niekedy neviditeľné korene, kamene… Testy, ktoré museli jazdci absolvovať, boli tiež veľmi náročné a rýchle.   


Patrik HALGAŠ (#307) si z našej štvorice počínal v Lotyšsku najlepšie, keď počas oboch súťažných dní prišiel do cieľa na treťom mieste, čo znamená, že si z Madony priviezol vynikajúcu bronzovú priečku vo svojej triede 250 2T. Rýchlejší bol len Adam Tomictek z Poľska na druhom mieste a víťaz Maurizio Micheluz z Talianska, ktorý je i lídrom priebežného poradia šampionátu danej triedy 250 2T.

Na druhom mieste v priebežnom poradí je náš slovenský jazdec Thomas HOSTINSKÝ (#301), ktorý si po oba dni vybojoval v Lotyšsku štvrtú priečku a teda i v konečnom poradí bol v Madone na 4.mieste. „Trať bola naozaj veľmi náročná a prašná, sypký materiál neraz prekrýval rôzne nástrahy trate, pridával na nebezpečnosti. Nechcel som zbytočne riskovať zranenie a tak to vyšlo na štvrtú priečku.“ – povedal Thomas na ceste domov z Lotyšska.

V náročnej medzinárodnej konkurencii sa nestratil ani slovenský junior Martin GIERTL (#106), pre ktorého to bol po domácom Brezne prvý štart na ME v tomto roku v zahraničí. Martin si vo svojej triede Junior E1 vybojoval v prvý súťažný deň 4. miesto a v nedeľu skončil na 5. mieste, piatu priečku obsadil i v súčte oboch súťažných dní a 5-ty je i v priebežnom poradí pred záverečným podujatím seriálu ME 2019 vo Fínsku. Suverénnym víťazom juniorskej E1 triedy sa stal mladý fínsky jazdec Roni Kytönen, ktorý zvíťazil i v absolútnom poradí bez rozdielu tried na Majstrovstvách Európy. „Toto víťazstvo mi dodáva veľa sebavedomia,“ povedal Roni, ktorého na ME v Madone sprevádzal jeho otec Vesa – bývalý majster sveta Enduro (1999).

Medzi ženami hájila slovenskú trikolóru Katka JURÍČKOVÁ (#555), ktorá si v sobotu vyjazdila 8. miesto a v nedeľu, žiaľ, nedojazdila. „Som nahnevaná. Do Lotyšska som prišla s víziou výborného umiestnenia, ale v nedeľu mi počas jazdy vyskočilo rameno a v preteku som ďalej nemohla porkačovať. Ako Thomas uviedol, trať bola naozaj veľmi náročná, pod pieskom sa ukrývali rôzne kamene, konáre…ktoré nám jazdu skutočne znepríjemňovali“. V tejto triede zvíťazila švédska jazdkyňa Hanna Berzelius.  

Všetkým našim jazdcom gratulujeme k výborným umiesteniam a účasti na ME enduro v Lotyšsku. Tohtoročný európsky šampionát vyvrcholí záverečným podujatím vo Fínsku/Heinola 6. – 8. 9. 2019, kde bude i FIM Európa šampionát národných a klubových tímov.  

Priebežné poradie seriálu ME enduro 2019 nájdete na: http://www.fim-europe.eu/events/709  

Tlačová správa SMF

Foto zdroj: FB Ján Špirka

Naša úspešná štvorica jazdcov, zľava: Katka Juríčková, Thomas Hostinský, Patrik Halgaš a Martin Giertl

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri