Connect with us

Spravodajstvo

V Lokti na MS Fontanesi oslavovala titul, Šikyňa na 8. a Kohút na 13. mieste v ME EMX125

Publikovaný

on

Počas uplynulého víkendu sa v Lokti (ČR) uskutočnili majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy v motokrose. V ženskej kategórii MS druhým miestom v Lokti potvrdila Chiara Fontanesi opätovný zisk svetového titulu. V ME EMX125 skončil slovenský jazdec Richard Šikyňa (MX Slovakia) na krásnom 8. mieste a mladý Tomáš Kohút (SMX team) na mieste 13-tom.

Naši výborní v EMX125

V prvej finálovej jazde európskeho šampionátu EMX125 skončili obaja naši jazdci v prvej desiatke, Richard na siedmom a Tomáš na desiatom mieste. Druhá jazda vyšla lepšie Richardovi Šikyňovi, ktorý obsadil 9. miesto, Tomáš Kohút dojazdil na 20.mieste. V konečnom poradí skončil v Lokti Šikyňa na 8. mieste a Tomáš Kohút na 13. mieste. Víťazný pohár si z Lokťa odniesol vedúci jazdec priebežného poradia ME EMX125 Brian Hsu (GER), pred druhým Alvinom Östlundom (SWE) a tretí skončil Josiah Natzke z Nového Zélandu. Tretí náš zástupca Denis Poláš sa v sobotňajšej kvalifikácii v silnej konkurencii neprebojoval do nedeľňajších finálových jázd.  

 Chiara s titulom

Talianka Chiara Fontanesi síce v Lokti nevyhrala, skončila druhá, ale aj to jej stačilo na opätovný zisk titulu majsterky sveta. V Čechách zvíťazila Livia Lancelot (FRA) a bronzovú priečku si vyjazdila Meghan Kat Rutledge (AUS). V konečnom hodnotení MS žien uvedené jazdkyne skončili opačne, Meghan získala titul vicemajsterky sveta a Livia titul druhej vicemajsterky sveta.  

 Napínavé súboje v MXGP a MX2

 MXGP v Lokti ovládol belgický jazdec Jeremy Van Horebeek pred svojim krajanom Kevinom Strijbosom a vedúcim jazdcom priebežného poradia MS Antoniom Cairolim z Talianska. Veľmi zaujímavé športové súboje si mohlo dvadsaťjeden tisíc divákov pozrieť i v triede MS MX2. Po dvoch finálových jazdách zvíťazil Jordi Tixier (FRA) pred druhým Valentinom Guillodom (SUI) a tretím Christopherom Charlierom (FRA). V priebežnom poradí šampionátu je na vedúcom mieste Jeffrey Herlings z Holandska. V ME tr. Honda 150 sa na stupeň víťazov v Lokti postavili jazdci v rovnakom poradí ako sú i v priebežnom poradí šampionátu pred posledným podujatím. Prvé miesto obsadil Albie Wilkie (GBR) druhé Jere Haavisto (FIN) a tretie Albin Larsenom (SWE).  

Kompletné výsledky : http://www.mxgp.com/results/standings

Tlačová správa SMF

foto: youthstream.org

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri