Connect with us

Podujatia

Vagamundos v Žiline

Publikovaný

on

Vo štvrtok 19. septembra prebehla v Žiline prednáška dvojice cestovateľov, ktorí si hovoria Vagamundos. Väčšina z vás ich určite pozná, tí ostatní sa hádam stretli aspoň s menami Pavel LiškaJan Révai.

Práve títo dvaja tvorili nosnú časť trojice, ktorá sa rozhodla precestovať Strednú Ameriku na motocykloch. Prednáška bola štvrtou a poslednou v poradí na Slovensku. Ich prednášková šnúra sa dovtedy vlnila len naprieč českými krajmi. V úvode chalani predstavili cestovateľskú zostavu pozostávajúcu z Pavla Lišku (Honda Africa Twin), Jana Révaia (BMW R1150GS) a hlavného kameramana Hynka Bernarda (KTM 990 Adventure).

V nasledujúcich dvoch hodinách nám predstavili ich cestu naprieč Panamou, Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasom, El Salvadorom, Guatemalou, Belize a Mexikom. Popis cesty, ľudí a stretnutí, zážitkov, podrobnosti zo stravovania, nocovania a popíjania boli podané s humorom a nadhľadom. A to aj napriek tomu, že bolo jasné, že nie vždy to mali chalani na ceste jednoduché.

Cieľom ich cesty bolo najmä cestovať slobodne, teda bez sprievodného vozidla a filmárskeho tímu, ktorý by celkom nechtiac cestu výrazne obmedzoval. Z ich cesty vznikol osem dielny seriál Vandráci a sprievodná kniha obsahujúca množstvo podrobností, ktoré sa do seriálu nezmestili. Stála prednáška za to? Určite áno, keďže sme sa s naplnenou sálou dozvedeli podrobnosti nevhodné pre obrazovku s dávkou humoru, pri ktorej sa všetci krčili od smiechu.  

Chalani, robíte to parádne!

Redakcia

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri