Connect with us

Spravodajstvo

Wales: Operácia Snap

Publikovaný

on

Zaujímavosť z Walesu: V rámci operácie Snap začala polícia používať zábery z palubnej kamery a z kamery umiestnenej na prilbe na žalovanie nebezpečných vodičov. Ak teda máte incident, ktorý spôsobí nezodpovedný / nebezpečný vodič natočený kamerou, tak ho môžete zdieľať s políciu a bude použitý ako dôkaz na súde.

Operácia Snap sa rozbehla v Severnom Walese v októbri minulého roka. Polícia požiadala vodičov a jazdcov, aby videá s nebezpečným správaním na ceste uložili na špeciálny na to určený server. Výsledkom bolo 129 prípadov a vďaka zaradeniu videa ako dôkazového materiálu sa ušetrilo v priemere 12 hodín na prípad pri riešení.

Video môže samozrejme slúžiť na súde aj ako dôkaz neviny. Príkladom je prípad ženy, ktorá prešla cez križovatku na zelenú a vrazila do auta, ktoré jej nedalo prednosť na semaforoch. Dvaja svedkovia tvrdili, že išla na červenú a rýchlo ale záznam z palubnej kamery dokázal, že sa tak nestalo. Mimochodom operácia Snap nie je až takou novinkou. Podobné postupy začína používať polícia po celom svete.

Linka: https://www.north-wales.police.uk/advice-and-support/safer-roads/operation-snap

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri