Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha predstavila nový trojvalec MT-09 a offroadové špeciály na rok 2014

Publikovaný

on

Yamaha už počas minuloročnej výstavy Intermot v Kolíne predstavili nový trojvalcový motor, ktorý sa má stať základom budúcej generácie športových motocyklov z dielne japonského výrobcu. Včera (11. 06. 2013) sme sa dočkali predstavenia prvého sériového modelu s týmto motorom.

Atraktívny naháč s názvom MT-09 ukrýva nový radový trojvalec o objeme 847 ccm, ktorý ponúka podobnú techniku ako špičkový motor zo superšportu R1. Kľuková hriadeľ s vyosenými čapmi (crossplane crank) sľubuje výborný záťah od najnižších otáčok a špecificky zvuk motora, ktorý s ničím nepomýlite. Podobne ako ostatné trojvalce aj nová Yamaha vybavená vyvažovacím hriadeľom, ktorý pomáha eliminovať vibrácie. Maximálny výkon 115 k dosahuje pri 10 000 ot./min. Motocykel prichádza výborne pripravený aj po elektronickej stránke a okrem trojice meniteľných výkonových máp je vybavený aj systémom trakčnej kontroly.
Základom podvozku je dvojitý chrbticový rám pozváraný z hliníkových profilov, oba konce pruženia zdobia kvalitné komponenty a výkonný brzdný systém bude samozrejme vybavený aj systémom ABS. Veľmi priaznivo vyznieva aj celková hmotnosť motocykla, ktorá dosahuje len 188 kg.

Motokrosové špeciály na rok 2014
Yamaha potešila aj priaznivcov motokrosu, keď predstavila výrazne inovovanú dvojicu špeciálov YZ250F a YZ450F, najmä menšia 250-ka je úplne iná a so svojím predchodcom nemá prakticky nič spoločné. Základom je úplne nový motor s valcom nakloneným dozadu po vzore väčšej 450-ky. Aj vďaka elektronickému vstrekovaniu sľubuje nový model viac výkonu najmä v stredných a vysokých otáčkach. Vďaka novému motoru sa významným zmien dočkal aj podvozok a motocykel vďaka optimalizovanému ťažisku ponúka ľahšie ovládanie a lepšie jazdné vlastnosti.
450-ka, ktorá prišla s týmto konceptom usporiadania už pred tromi rokmi sa dočkala menších zmien, no vďaka novému rámu, ktorý je rovnaký ako na 250-ke sa museli upraviť úchyty motora. Úpravy na motore prinášajú viac výkonu a zároveň jeho hladší priebeh. Nový dizajn na oboch modeloch posúva nádrž nižšie v ráme a pomáha znížiť ťažisko motocykla.

Yamaha predstavila nový trojvalec MT-09 a offroadové špeciály na rok 2

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri