Connect with us

Spravodajstvo

Záverečný Fun Cup: Koncoročné vyhodnotenie a 40 tímov na Endurance!

Publikovaný

on

Záverečné tohtoročné dvojdňové podujatie Fun Cup, ktoré na Slovakia Ringu pre motorkárov pripravila agentúra Slovakia Racing, bolo oproti tým predchádzajúcim výnimočné. Odovzdávali sa totiž koncoročné hodnotné ceny a počas druhého dňa sa konali 3-hodinové vytrvalostné preteky Fun Endurance, ktoré na štartový rošt prilákali 40 dvoj až trojčlenných tímov!  

 Už počas prvého dňa sa po okruhu premávalo takmer 140 motorkárov, ktorých neodradilo ani premenlivé počasie, kedy sa doslova „aprílovo“ striedalo slnečné počasie s dažďom. Aj napriek tomu sa odjazdili kompletné tréningy aj preteky všetkých výkonnostných skupín od A po D a prítomní sa tešili na večernú Fun Cup párty, ktorá bola tentoraz slávnostnejšia, keďže organizujúca agentúra ocenila najvernejších účastníkov tohtoročného Fun Cupu LCD LED televízormi a tabletmi, ktoré venovala partnerská spoločnosť ASBIS. Samozrejme, párty si vďaka hudbe, jedlu, pitiu a krásnym dievčatám užili aj ostatní motorkári, ktorí sa už počas večera bavili o pretekoch Endurance, ktoré ich čakali počas nadchádzajúceho dňa.  

 Hoci sa na druhý deň jednalo o preteky Endurance s prívlastkom „Fun“, bolo zaujímavé sledovať, ako sa k trojhodinovému maratónu stavajú samotní pretekári, pričom mnohí, vlastne amatérski jazdci, brali prípravu na preteky aj samotné jazdenie doslova ako profesionáli. A mali sa čo oháňať, pretože aj tentoraz sa pre počasie každou chvíľou menili podmienky na dráhe a boli sme tak svedkami nielen striedania pretekárov, ale aj častých výmen pneumatík. Preteky boli navyše aj mimoriadne napínavé, keď prvé dva tímy v cieli odjazdili zhodne 64 kôl. Organizátori ocenili najúspešnejšie tímy v triedach do 600 a nad 600 cm3 a okrem pohárov pre úspešné tímy rozdali aj medaily, no ocenené boli aj štartujúce dievčatá a jazdci kategórie Naked.  

Agentúra Slovakia Racing ďakuje všetkým motorkárom, ktorí sa zúčastnili tohtoročných Fun Cupov, za prejavenú dôveru a zároveň pozýva motocyklových priaznivcov na záverečné a rozhodujúce podujatie medzinárodného seriálu Alpe Adria Road Racing Championhip, ktoré sa uskutoční 24. a 25. septembra na Slovakia Ringu.

Tlačová správa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri