Connect with us

Spravodajstvo

Abraham prestupuje v MS do vyššej kubatúry

Publikovaný

on

Český závodník Karol Abraham sa v budúcej sezóne majstrovstiev sveta cestných motocyklov predstaví v silnejšej triede do 250 ccm. Sedemnásťročný Abraham je jediným jazdcom tímu Cardion AB Motorracing a bude sedlať nový stroj Aprilia 250 RSW-LE.

„Našim cieľom je, aby sa Karol pohyboval v budúcej sezóne v seriály do dvadsiateho miesta,“ povedal na tlačovej konferencii v Brne majiteľ tímu a jazdcov otec Karol Abraham. Na prvý pohľad skromný výkonnostný cieľ zdôvodnil rozšírením jazdeckého poľa a výrazným zvýšením konkurencie v triede do 250 ccm.

V minulom ročníku skončil Abraham na majstrovstvách sveta najslabšej kubatúry do 125 ccm na 24. mieste. Na body dosiahol trináste miesto na Veľkej cene Japonska a na Veľkej cene Portugalska, kde došiel do cieľa jedenásty.

V príprave na novú sezónu zatiaľ Abraham absolvoval testy v Jereze a vo Valencii, kde si predovšetkým zvykal na nastavenie motocykla. "Test v Jereze sa podaril, aj keď na suchu sa jazdilo iba desať kôl, potom už stále pršalo," prehlásil Abraham. V Španielsku si ale poranil členok, čo ho práve limituje pri tréningu. "Pri behaní ma bolí noha. Môžem ale jazdiť," uviedol Abraham.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri