Connect with us

Podujatia

Akcia, ktorá dáva krídla – Honda Fest 2019 – ako bolo?

Publikovaný

on

Honda Fest 2019 – 10 ročník! a opäť bolo super!
(21. – 25. 8. 2019)


Honda Fest sa v Čechách a na Slovensku stal najlepšou a najprepracovanejšou akciou medzi značkami japonských výrobcov. Dokázať to mal aj jubilejný 10.  ročník organizovaný oboma zastúpeniami importov našich susedských štátov a tento rok sa účastníci festu stretli v v Demänovskej doline v hoteli Družba.  Spoločnosť počas jazdy mi robila naša „Afrika“, ktorú máme v redakcii na dlhodobé testovanie.

Foto

Zraz účastníkov bol 21.8.
 a do večere sa ich nazbierala takmer celá dvojstovka, ktorá si mohla vychutnať gastronomické porno hneď po príchode. Tento zvyk, Hondu neopustil po celý čas Festu. Večer spríjemnilo rozprávanie Pavla Suchého – Jawa kolem sveta. Pavel je fakt super chlap a jeho príjemné a vtipné rozprávanie o cestách po svete navodilo príjemnú „atmošku“ na ktoré nezabudnem pre jeho rovnomennú knihu, kde mi napísal osobné venovanie.  

Výletná sloboda
Program sa v nasledujúcich dňoch rozdelil do troch etáp a tak nebol pre turistov s Česka problém spoznať okolie Tatier, Oravu či Poľsko ako aj iné zákutia krásneho Slovenska. Prepracovaná koncepcia trás v úhľadne spracovanom pláne bola slobodnou voľbou a ja osobne som si ju zanechal aj pre budúcnosť svojich výletov. Hlavne Etapa 2 viedla cez krásne pohraničné časti susedného Poľska smerom na Lachowice a potom nazad cez Oravský podzámok smerom na krásnu časť Pribiša. Ta cesta ma dostala a určite si ju zopakujem, možno stretnem aj moju pózujúcu kravu…

Po prvej etape
kompletné osadenstvo dvesto registrovaných motocyklov Honda a približne 260 účastníkov dostalo veselé predvedenie prvej pomoci pre motorkárov a večer uzavrel Ivo Kaštan a jeho Honda Monkey na Dakare. Po mojej obľúbenej etape číslo dva to bol koncert rockovej kapely Setback. Pre unavenejších ostal k dispozícii wellness.

Tretia trasa,
stále ako slobodná voľba programu, smerovala ponad Malú Fatru až pod Slovenské Pravno. Večer nechýbala bohatá tombola a vyhodnotenie cestovateľskej súťaže. Nesmieme ani zabudnúť na fakt, že počas celého stretnutia bolo možné účastníkmi vyskúšať celú paletu modelov Honda, nechýbal Gold Wing, niekoľko verzií Africa Twin, X-ADV, komplet rada CB, alebo aj Super Cub. Po opätovnom gastronomickom zážitku nás čakal Marek Slobodník, ak k vám nedorazila možnosť ho stretnúť – treba si ísť do kina pozrieť jeho film. Jeho cesta po Afrike na Pionieroch je naozaj niečo výnimočné a zároveň odvážne. Honda CZ a SK si zámerne dala tento bonbónik ako finále večera, nálada prudko stúpala ako sa Marekova cesta dostávala do svojej polovice a tak nik snáď ani nepomyslel na oslavu už desiateho ročníka a krájanie veľkej, bielo – červenej chutnej torty. Keď skončilo rozprávanie cestovania po Afrike, nám všetkým prišlo, že sa určite končí aj tento Fest.

Honda opäť dokázala, prečo je jednotkou v predaji na Slovensku
 a tou najlepšou pro-zákazníckou Japonskou značkou. Desiata časť Honda Festu nezaostávala a dala všetkým zákazníkom tejto značky jasný dôkaz, ako vie fungovať spoločne Slovenské a České zastúpenie Honda pri staraní sa o zákazníka a preto ich vernosť značke sa len tak neotrasie. Obom importom chceme poďakovať za pozvanie a zodpovedne môžeme prehlásiť, že naša redakcia sa každoročne teší na túto akciu a na jej účasť u nás prebieha nekompromisný boj.

Dušan „Campa“ Lysák

Fotografie z podujatia nájdete tu: https://www.flickr.com/photos/133705486@N07/albums/72157710569274861

A z jazdy tu:
https://www.flickr.com/photos/133705486@N07/albums/72157710569005843

Video tu: https://youtu.be/UGRBD8ppYw4

ktorá dáva krídla – Honda Fest – ako bolo?

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri