Connect with us

Spravodajstvo

Alpinestars Bionic Neck Support

Publikovaný

on

Nový Bionic Neck Support, je jednou z noviniek Alpinestars na ochranu krku jazdca. BNS zabraňuje stláčaniu krku a tak isto prudkým pohybom dozadu, dopredu, či do strán. Tak isto znižuje riziko zlomenia krčných stavcov. Tak ako prilba, aj BNS je dizajnované tak, aby sa v prípade nehody deformovalo a prenášalo sily vytvorené pri procese nehody.

BNS poskytuje väčšiu ochranu, ako mäkké chrániče krku. Tieto sa deformujú už pri malej záťaži. BNS bolo navrhnuté tak, aby odvádzalo energiu preč z oblasti krku.

KTM a BMW prišli ako prvý s týmto systémom ochrany krku, dá sa však očakávať, že Alpinestars budú mať na trhu väčší úspech, značka je totiž známa svojimi doplnkami pre bezpečnosť jazdca (uvidíme, aké bude porovnanie ceny). Zatiaľ nie je známe, či sa bude dať BNS použiť aj na cestné motocykle (v spojení s koženými kombinézami alebo oblečením) alebo budú určené len pre motocross.

Bionic Neck Support má upínacie mechanizmy v zadnej časti, otvára sa však vpredu. Bol tak navrhnutý nielen preto, aby sa ľahko nasádzal a vyzliekal, ale aj preto, aby v prípade nehody bol ľahko odnímateľný pre záchranárov.

Materiál z karbónových vlákien zabezpečuje silnú a ľahkú konštrukciu. Váha BNS nebola zatiaľ uvedená výrobcom. BNS sa bude vyrábať v troch rozmeroch.

Bionic Neck Support sa začne predávať v polovici augusta.

Alpinestars web [linka]

Alpinestars Bionic Neck Support

Alpinestars Bionic Neck Support

2 komentáre

1 komentár

  1. kxbibo

    2. mája 2008 at 5:45

    No pekný náhrdelník. Zaujímala by ma cena.

  2. matuS

    11. mája 2008 at 12:55

    Ktm pyta 17tis, takze toto bude podobne.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri