Connect with us

Spravodajstvo

Aprilia zabojuje v motokrose – MXV 450

Publikovaný

on

Taliansky výrobca už má svojho koňa v supermote (SXV) a aj v endure (RXV) a teraz sa pokúša obsadiť si miesto aj v motokrose. Napriek tomu, že všetky tri motocykle majú podobný look, MXV je úplne odlišná a to vo všetkých smeroch (rám, nádrž, airbox, motor, mapovanie a výfukový systém).

Rám: Aj napriek tomu, že rám vyzerá nezmenený, oceľová rámová konštrukcia (skladajúce sa z dvoch častí) a tlačené hliníkové časti na bokoch sú ľahšie a pevnejšie ako na supermote alebo endure.

Nádrž: bola posunutá nižšie a dozadu (nad zadný tlmič), kvôli centralizácii hmoty.

Airbox: sa posunul do prednej časti nádrže, aby sa ľahšie menili filtre. Okrem airboxu sa tam nachádza aj ECU a elektronické komponenty.

Motor: 77 stupňový V-Twin má štartér nahradený nakopávačkou. Titánové ventily, kľukovú skriňu z hliníkovej zliatiny a kryty z magnézia. Motor v ráme slúži ako tlačený prvok. Oleje (spojka a motor) sú oddelené kvôli rozdielnym servisným intervalom. Maximálne otáčky motora sú 12500 ot./min.

Mapovanie motora: motor umožňuje dva módy. Full Power a Soft. Full Power dáva to, čo sľubuje (a teda plnú silu) a Soft umožňuje jazdcovi pracovať v zložitom teréne.

Aprilia zabojuje v motokrose – MXV 450

Advertisement

2 komentáre

1 komentár

  1. kxbibo

    15. októbra 2008 at 16:12

    Krásna mašina. 🙂

  2. Spider

    15. októbra 2008 at 17:28

    Krasna 😈 sice je,ale kde ma nejaky chrom,rolku,kam dam brašne???

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri