Connect with us

Testy a recenzie

ATV Can-Am Renegade 800 EFI X – test (Extrémne foto v albume)

Publikovaný

on

Extrémna
Štvorkolky sú stále populárnejšie aj v našich končinách a je skutočne z čoho vyberať. Od lacných ázijských modelov až po športový extrém z dielne japonských alebo amerických značiek – výber je skutočne bohatý. Do kategórie športového extrému môžeme zaradiť model Can-Am Renegade 800 EFI X, ktorý sme mali možnosť pár dní ?potrápiť? v rôznom teréne. Samotný výrobca definuje tento model ako náradie určené pre dobrodružných jazdcov, ktorí v sedle štvorkolky radi zdolávajú najextrémnejšie prekážky, no dokážu byť poriadne rýchli aj na motokrosovom okruhu. Po pár dňoch strávených v sedle to môžeme len potvrdiť a Renegade do bodky potvrdil svoju povesť najvýkonnejšieho a najvšestrannejšieho športovca na trhu.
Kombinácia výkonného dvojvalca a vynikajúceho podvozku s nezávislým zavesením všetkých štyroch kolies a elektronicky aktivovaným predným náhonom posúva túto štvorkolku na úplne inú úroveň. Motor v každej situácii ponúka prebytky výkonu a tak bolo jedno, či bol práve zaradený rýchly alebo pomalý prevodový stupeň, každé prudšie pridanie okamžite odliepalo predné kolesá od zeme. Podvozok dokázal absorbovať aj tvrdé dopady zo skokov bez najmenšieho zaváhania, rýchle prejazdy roletami alebo rozbitými úsekmi zvláda bez náznaku nervozity. Dostať štvorkolku ?do úzkych? vôbec nie je jednoduché a keď sa zdalo, že už sa ďalej nepohne, tak stačilo tlačidlom aktivovať predný náhon a ide sa ďalej.
Čo všetko táto štvorkolka zvládla a viac sa dozviete v redakčnom teste v Motomagazine č.: 12 / 2008, ktorý bude v predaji od 20. 11. 2008.

Štvorkolku nám na test zapožičal autorizovaný dovozca značky BRP, firma Imidjex s. r. o., Pribinova 32, Bratislava [linka]

Test Can Am Renegade 800 EFI X

Advertisement

5 komentárov

1 komentár

 1. duggo

  20. októbra 2008 at 10:53

  Dig variator po zadnom

 2. AMIS

  20. októbra 2008 at 11:49

  Neviem tomu prísť na chuť ale šleha to musí byť riadna, len mi tam chýba priestor na veci, nutné k životu 🤣))))))) Ale nechcel by som aby ma s tým honil poliš po poliach 🤣)

 3. VladiB

  20. októbra 2008 at 12:00

  AMIS No priestor je jeden pod sedadlom, ale iba na servisnú knižku a malé náradie, preto je tam nafotený ten textilný vak, má tam kotvy na uchytenie, zmestí sa tam viac, ale je textilný. Určite by som volil plastový kufor. A ak uvidíš poliša na Renegade v teréne, tak pokorne zastav a vzdaj sa. ver mi je to šleha, presne ako hovoríš., s tak dobrým podvozkom, že nemusíš byť žiaden majster sveta, aby si to vedel obsluhovať.

 4. AMIS

  20. októbra 2008 at 22:01

  No čo už oni to vedia a my môžeme len slintať 🤣)

 5. def

  21. októbra 2008 at 20:49

  🙂 pekne ste ju zablatili

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri